Ботев Пловдив се класира за финала на Купата на България, след като записа втора поредна победа над ЦСКА в полуфиналите на турнира. "Канарчетата" надвиха своя съперник с 2:0 на стадион "Христо Ботев" в Пловдив и отстраниха съперника си с общ резултат 3:0, след като спечелиха и първата среща в София с 1:0.

Играчите на Душан Керкез започнаха отлично мача и поведоха още в 4-та минута, когато капитанът на тима Ивелин Попов получи топката през наказателното поле на съперника и със силен и точен удар по земя преодоля Густаво Бусато. Малко след това след статично положение Попето отклони с глава към Мартин Секулич, който се размина с топката от отлична позиция. "Червените" потърсиха изравнителен гол и бяха близо до него, но на два пъти удари на Тобиас Хайнц срещнаха гредата.

В началото на втората част вратарят на Ботев Хидайет Ханкич спаси опасен удар на Джонатан Линдсет, а малко след това Амос Юга можеше да получи втори жълт картон след умишлено нарушение срещу Попов, но реферът Волен Чинков прецени да не гони халфа на "армейците". В 58-та минута Ботев бе близо до втори гол, но след разбъркване топката удари напречната греда.

В 73-та минута резервата Укаки пропусна отличен шанс да вкара втори гол в полза на домакините, но той все пак асистира на Дилан Мертенс, който покачи на 2:0 в 82-та минута с удар от средно разстояние.

Ботев Пловдив постигна категоричен и заслужен успех над ЦСКА и се класира за финала на Купата на България за първи път от 2019 година насам и общо четвърти в последните 10 години. За трофея пловдивчани най-вероятно ще спорят с шампиона Лудогорец, който има преднина от 4:0 преди реванша с Хебър в сряда.