Наполи и Барселона оставиха за реванша развръзката на двубоя им от първия осминафинал в Шампионска лига, след като завършиха 1:1 на стадион "Диего Марадона" в Неапол.

Първото полувреме завърши без гол, но играта не бе толкова безлична, колкото бе резултатът. Гостите бяха по-активната страна, владееха повече топка, създадоха и повече опасни положения, макар домакинската врата да остана „суха

Картината не се промени много и през второто полувреме, като на моменти гостите оказваха сериозен натиск. Час игра след началото на мача при продължително нападение на каталунците Педри преодоля домакински защитник точно пред наказателното поле и подаде към Левандовски. В 60-та минута полякът с голмайсторски нюх шутира в коридор между други двама защитници и прати топката във врата на отличния иначе Мерет.

Каталунците може и да удвоят, но след 15 минути домакините стигнаха до равенство чрез Виктор Осимен благодарение на пословичните слабости в каталунската отбрана.