Открийте ни и в

Спорт

Александър Георгиев спаси 21 удара, но неговият Ню Йорк Рейнджърс загуби

Отборът на родения в Русе вратар загуби от Бъфало Сейбърс в мач от Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

bgvoice

публикувано

на

Александър Георгиев, роденият в Русе руски национален вратар, игра цял мач при загубата на неговия Ню Йорк Рейнджърс с 2:3 от Бъфало Сейбърс в мач от Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Александър отрази 21 удара към вратата си, но това не беше достатъчно за успеха на неговия отбор. Рейнджърс водеше с 2:1 след първата третина, но във втората домакините от Бъфало отбелязаха две шайби с човек повече чрез Тобиас Рийдер и Джак Айхел за крайния успех, съобщи БНР.

Останалите резултати от НХЛ:

Бостън – Питсбърг 3:2
Ню Джърси – Филаделфия 3:5
Вашингтон – Ню Йорк Айлъндърс 3:2
Кълъмбъс – Флорида 3:4 (след наказателни удари)
Аризона – Анахайм 0:1
Лас Вегас – Сейнт Луис 4:5 (след наказателни удари).

Класиране в отделните дивизии:
Централна: Кълъмбъс 7, Далас 6, Флорида 6
Източна: Вашингтон 11, Бостън 9, Филаделфия 9
Западна: Вегас 11, Сейнт Луис 9, Колорадо 8
Северна: Торонто 12, Монреал 10, Уинипег 10.

BG VOICE - вече и в Instagram, последвайте ни.

Виж цялата статия

Световният номер 3 Рафаел Надал не остави никакви шансове на Григор Димитров и го отстрани за по-малко от час на осминафинал на тенис турнира в Монте Карло.

Испанецът беше безпощаден на корта и продължава похода си към 12-та титла от надпреварата след като даде само 2 гейма на родения в Хасково тенисист – 6:1, 6:1.

Това е 14-та победа за Надал над Димитров. Българинът продължава да е с 1 успех в тези срещи – от 2016 г. в Пекин.

Надал ще играе срещу победителя между Андрей Рубльов и Роберто Баутиста Агут.

Следващият турнир, в който българинът е заявил участие, е надпреварата в Барселона, която започва на 19 април.

BG VOICE - вече и в Instagram, последвайте ни. За още новини харесайте и страницата ни във Facebook ТУК

от

Григор Димитров победи французина Жереми Шарди и си осигури участие в трети кръг на тенис турнира в Монте Карло от серията АТР1000. Следващият му съперник вероятно ще бъде световният номер 3 – Рафаел Надал, пише bTV.

Първият сет започна с пробив за Димитров, но неговият съперник успя да го върне в 9-ия гейм. Така частта навлезе в решителен тайбрек, в който българинът беше по-съобразителен и даде само 3 точки на Шарди.

Във втората част Григор действаше по-предпазливо и стигна до пробив за 3:2, който му беше достатъчен да затвори мача.

Така за пети път в кариерата си роденият в Хасково тенисист ще играе на осминафинал в Монте Карло. Евентуалният му съперник Рафаел Надал ще трябва първо трябва да победи Федерико Делбонис.

Надал и Димитров са играли 15 пъти един срещу друг досега. Българинът има само 1 победа срещу носителя на 20 титли от Големия шлем – от 2016 г. в Пекин. От тогава Надал натрупа още 6 успеха. За последно двамата се срещнаха в Акапулко през 2020 г.