Англия за расистките изцепки на BG запалянковците: „Срам“, „Отвратително“, „Неудачници“

bgvoice

публикувано

на

Снимка: EPA/БГНЕС

Английските медии категорично осъдиха расистките изстъпления, включително характерния нацистки поздрав и издаване на маймунски звуци, на част от българските запалянковци по време на квалификационен мач между България и Англия на стадион „Васил Левски“ за Европейското първенство през 2020 г.

„Дейли Телеграф“ излиза със заглавие с големи букви „Отвратително“ по повод простащината на българските фенове. Спортната секция на „Дейли Мирър“ зове с големи букви „ИЗХВЪРЛЕТЕ ГИ“ на фона на снимки на родни футболни зрители с издигнати десни ръце в нацистки поздрав. Спортната секция на „Метро“ излиза със заглавие с големи букви „ПРЕЗРЯНО“. Друго издание излиза със заглавието „Англия разгроми расистите“. „Гардиън“ пише – „Срам в София“. „Дейли Експрес“ излиза със заглавие с големи букви „НЕУДАЧНИЦИ“ на фона на снимка с фенове с вдигнати десни ръце в нацистки поздрав. „Дейли стар“ пише „ЗАСРАМЕНИ“ на фона снимки с българските неонацисти, имайки предвид унизителната загуба на българския национален отбор с шест безответни гола.

Английски запалянко почина, а друг беше ранен преди мача с България

Мачът беше прекъсван на два пъти в 28-ата и 43-ата минута заради расистките изцепки. Англия спечели със съкрушителния резултат 6:0, като с победата затвърди първото си място в квалификационна група А.
Председателят на Английската футболна асоциация Грег Кларк присъства на мача на ст. „Васил Левски“, като изтъкна, че действията на част от българските зрители са оставили редица играчи на Англия видимо разстроени.
„Чух ужасяващи расистки скандирания“, каза той, допълвайки: „Наблюдавах група хора, всички в черно – около 50 от тях – които правеха политически фашистки жестове. Не можех да бъда сигурен, това беше на 100 метра, но изглеждаше ужасяващо.“

Кларк е подчертал, че очаква европейската футболна централа УЕФА да направи задълбочено разследване на инцидента.
В изявление Английската футболна асоциация потвърди, че играчите на Англия са били подложени на „отвратителни расистки скандирания“ и че това е „неприемливо на всяко ниво на игратата“.

Защитникът на Англия Тайрън Мингс, който направи дебют като национален състезател, заяви, че играчите са решили като отбор на полувремето да продължат участието си в мача.

Английските медии припомнят, че стадион „Васил Левски“ беше частично затворен за този мач, след като България беше наказана за расистко поведение на феновете по време на евроквалификациите срещу Косово и Чехия през юни.

BG VOICE - вече и в Instagram, последвайте ни.
За още новини харесайте и страницата ни във Facebook ТУК

⇩ Коментирайте ⇩

Най-четено

СВЯТ

Полиция нахлу в офисите на Барса, задържаха президента и няколко директори

Акцията е неочаквана като време – само дни преди президентските избори в Барселона

bgvoice

публикувано

на

от

Виж цялата статия
Сн: АР/БТА

Полиция нахлу в офисите на Барселона и започна претърсване на документацията на клуба. Стана ясно, че вече има четири извършени ареста – на президента в оставка Хосеп Бартомеу, изпълнителния директор Оскар Грау и шефа на юридическия отдел Роман Гомес, както и на дясната ръка на Бартомеу – Хауме Масферер.

Всички те все още изпълняват функциите си, въпреки че подадоха оставки, заедно с Бартомеу. Срещу него има заведени няколко дела, включително за данъчни измами. Още поне четирима директори или членове на досегашното ръководството са получили нареждане да останат в домовете си, като се очаква да бъдат задържани там.

Днес в офисите са влезли части на Месос д`Ескуадра – полицията на Каталуня, но и на икономическа полиция. Иззети са документи, които са важни за следствието.

Евродепутати питат за "Барселонагейт" и чекмеджетата с пачки

Акцията е започнала около 9 часа сутринта и още не бе приключила по обяд местно време, като до административните помещения на клуба не се допуска никой. Изборите в Барселона са на 7 март за тези, които ще гласуват на място. Вече близо 20 000 от над 110-те хиляди членове на клуба пуснаха своя вот по пощата от различни точки на страната и света.

Акцията е неочаквана като време – само дни преди президентските избори във футболния отбор, но не и като действие. Още от юли 2020-а в клуба има огромен скандал за корупция, злоупотреба с власт и „недобросъвестно администриране“, както е формулирано в откритото по случая разследване.

Лятото на миналата година дойде с 8 оставки на шефове, а по-късно напусна и самият президент Жосеп Бартомеу, обвиняван за цялата каша в управлението на клуба в последните години. Той е и в основата на разследването, което явно продължава с пълна сила, като предстои много голям съдебен процес с доста обвиняеми.

Скандалът „Барсагейт“, както го нарекоха още преди месеци в Испания, е изключително критична за славния клуб ситуация. Барса е с многомилионни задължения към други клубове и институции, опитва да реновира стадиона си на кредит, дължи големи суми на собствените си играчи, които се съгласиха да намалят заплатите си заради пандемията и икономическите последствия от нея.

Положението в клуба е толкова объркано, че ходещият и дишащ символ-емблема за последното десетилетие Лео Меси поиска да си тръгне още след края на миналия сезон, а след този най-вероятно и ще го направи. Неговите лични отношения с ръководството на Бартомеу също са около точката на замръзване и аржентинецът дори не опитва да крие това.

BG VOICE - вече и в Instagram, последвайте ни. За още новини харесайте и страницата ни във Facebook ТУК
Продължете по-нататък

Спорт

Много борба и малко футбол при ремито между „Левски“ и ЦСКА 1948

Решаващият момент за изхода на двубоя бе в 79 минута, когато бе отсъдена дузпа за домакините от ЦСКА 1948.

bgvoice

публикувано

на

от

Без особени футболни достойнства премина мачът между „сините“ и едната версия на „червените“. Головите положения бяха много малко и пред двете врати, а напрежението очевидно взе връх над желанието да се покаже добра игра.

И през първото, и през второто полувреме отборите бяха вплетени в здрава битка в средата на терена, където никой не успя трайно да надделее. Чисти голови положения нямаше, а потенциално опасните приключваха с неточни удари от дистанция или пресечени пасове.

Решаващият момент за изхода на двубоя бе в 79 минута, когато бе отсъдена дузпа за домакините от ЦСКА 1948. Съдията Никола Попов първоначално посочи бялата точка, но след това се коригира и извади жълт картон за симулация на Димитър Митков от тима на ЦСКА 1948.

"Манчестър Сити" с комфортна преднина преди реванша, "Реал" също откопчи гол аванс

Нулевото равенство се запази до края, с което ЦСКА 1948 остава на шесто място с 28 точки, а „сините“ са девети с 20 т.

Спорт

„Манчестър Сити“ с комфортна преднина преди реванша, „Реал“ също откопчи гол аванс

С преднина от гол на гости „Реал“ ще диша малко по-спокойно на реванша, но е видно, че отборът не е това, на което се надяваха клубните ръководители, връщайки Зидан на кормилото.

bgvoice

публикувано

на

от

В доста слаб мач „Реал“ спечели измъчено с 1:0 гостуването си на „Аталанта“ и можеше и да не стигне и до това, ако не бе спорен червен картон за домакините 17 минути преди края на двубоя.

Испанците доминираха като цяло, но не зарадваха с играта си. В последните минути останалите в намален състав домакини се бяха затворили успешно и ако не беше брилянтното изпълнение на Ферланд Менди извън вратарското поле, можеше да стане и нулев хикс.

Все пак трябва да се отбележи, че Зидан се видя в чудо преди двубоя с дълъг ферман с имана на контузени основни играчи, включително Бензема, Азар, Рамос и Валверде.

Решаващият момент в мача все пак бе червеният картон, който германският съдия Щилер даде на швейцареца Ремо Фройлер за препречване в голова ситуация. Според домакините той бе твърде пресилен.
Изгонването промени облика на мача и скърши активността на италианците, които се прибраха в защита, макар че това в крайна сметка не помогна.

ПСЖ унижи "Барса" след впечатляващ обрат на "Камп Ноу"

„Манчестър Сити“ без проблеми

„Манчестър Сити“ пък стоеше добре на терена на стадион „Ференц Пушкаш“, който прие домакинството на германския „Борусия“ /Мьонхеингладбах/ поради забраната на Германия за влизане на пристигащи от Великобритания заради коронавируса.

Практически неутралният терен бе от полза за и без това по-класния английски тим, който бе определено по-добър в мача и взе комфортна преднина след голове на Бернардо Силва и Габриел Жезус преди реванша на 16 март