Открийте ни и в

Футбол

Англия разгроми Иран в първия си мач на Мондиала

Саутгейт и компания потеглиха с разгромна победа кампанията си в търсене на втора световна титла след тази от 1966-а насам

публикувано

на

Англия разби Иран с убедителното 6:2 в откриващия си мач от група В на Световното първенство по футбол в Катар. „Трите лъва“ не оставиха шансове на съперника, вкарвайки по три попадения във всяко едно от двете полувремена.

Преди първия съдийски сигнал, фенове на англичаните имаха проблем с билетите си и влязоха малко по-късно на стадион „Халифа Интернешънъл“ в столицата Доха. При изпълнението на националните химни пък, играчите на Иран отказаха да пеят своя, в знак на солидарност към анти-правителствените протести в родината им.

На терена, тежък сблъсък между вратаря на азиатците Алиреза Бейранванд и негов съотборник доведе до дълга пауза за оказване на медицинска помощ на стража. Впоследствие той опита да продължи, но малко след това бе сменен от Сейед Хосейн Хосейни.

Проблем: Tesla изтегля над 320 хил. коли от пазара в САЩ

След няколко добри атаки и греда, възпитаниците на Гарет Саутгейт поведоха закономерно в резултата в 35-та минута, когато Джуд Белингам засече с глава центриране на Люк Шоу от ляво за първия си гол с националната фланелка. До края на полувремето иранците се сринаха и инкасираха на бърза ръка още две попадения, първо от Букайо Сака след прецизен шут с левия крак, а след това и от Рахийм Стърлинг, който засече подаване на Хари Кейн от дясно.

След паузата Сака вкара втория си гол в срещата, а скоро след това Иран стигна до почетен гол след страхотен изстрел под гредата на Мехди Тареми. 49 секунди след появата си от резервната скамейка, Маркъс Рашфорд преодоля Хосейни за 5:1, а Англия вкара шести след комбинация от други две смени на Саутгейт – Калъм Уилсън и Джак Грийлиш, завършена от офанзивния футболист на Манчестър Сити. Дълбоко в добавеното време, Тареми вкара втория си гол за иранците от дузпа за нарушение на Джон Стоунс в наказателното поле на англичаните.

Така Саутгейт и компания потеглиха с разгромна победа кампанията си в търсене на втора световна титла след тази от 1966-а насам. Тимът прекъсна поредица от шест мача без успех, а в следващия си двубой от групата играе със САЩ. Иран се изправя срещу Уелс в петък, а по-късно тази вечер „драконите“ играят с американците в другия мач от група В.

BG VOICE - вече и в Instagram, последвайте ни.