Трей Йънг отбеляза 33 точки, Данило Галинари добави 25, а Атланта победи Голдън Стейт със 121:110. Клей Томпсън завърши с 37 пункта, като постигна най-високите за сезона 9 точни опита от зоната за 3 точки, а Джордан Пул имаше 24 за Уориърс, като липсваше голямата звезда Стеф Къри поради изкълчване на левия крак. Голдън Стейт, трети в Западната конференция, постигна вълнуваща победа в Маями в сряда вечерта, преди да се провали срещу Хоукс. Атланта, отбор номер 10 на Изток, бе допуснал две поражения от 3 мача. Имануел Куикли отбеляза 20 от своите 23 точки през четвъртата четвърт, повеждайки Ню Йорк към сензационен обрат със 111:103 срещу Маями. Ар Джей Барет добави 18 за Никс. Те изоставаха със 17 точки при оставащи 11 минути, преди да затворят в серия 38:13 и да донесат на Маями трета поредна загуба, всички те срещу отбори, на които им липсват водещи играчи. Джими Бътлър наниза 30 пункта за Маями. Джеймс Хардън завърши с 29 точки и рекордните си за сезона 15 борби, Джоел Ембиид добави 27 пункта и 10 борби, а Филаделфия се наложи над ЛА Клипърс със 122:97. Амир Кофи отбеляза 21 точки, а Исая Хартенщайн записа 16 пункта и 8 борби за Клипърс, които допуснаха пета поредна загуба. Майлс Бриджис завърши с 26 точки и 11 борби, Тери Розиър добави 25 точки, а Шарлот спечели срещу Юта със 107:101. ЛаМело Бол добави 21 точки за Хорнетс. Те прекъснаха поредицата си от пет победи в сряда вечер със загуба от 15 точки от Ню Йорк. Донован Мичъл отбеляза 26 точки за Юта.