Ансамбълът на Русия спечели световната титла по художествена гимнастика на първенството в Япония. "Сборная" получиха обща оценка от 88,350 точки. Рускините направиха грешка в съчетанието с обръчи и бухалки и заслужиха 42,100 точки. Композицията с пет топки обаче представиха отлично и оглавиха класирането след оценка от 46,250 точки.

Сребърният медал е за представителките на Италия с обща оценка от 86,000 точки, а на трето място се наредиха момичетата от Беларус с 85,400 точки. За пето поредно световно първенство рускините печелят златото. Те не успяха да станат шампионки през 2014 г. в Измир, Турция, когато българките застанаха на най-високото място на почетната стълбичка. Българският ансамбъл отказа участие на световното в Япония заради контузия на Лаура Траатс дни преди началото на шампионата. Така грациите ни завършват кариерите си като олимпийски шампионки от Токио. Златните момичета обаче отмъкнаха златото от Олимпиадата под носовете на рускините. След състезанието тогава Руската федерация по художествена гимнастика се оплака от саботаж и обяви, че това е и сред причините България да печели. Президентът на федерацията Ирина Винер се оплака от съдийството на Игрите след като за първи път от 1996 година Сборная остана без златен медал в многобоя от големия форум.