СВЯТ
Бразилия зъзне в изненадваща вълна от студ и сняг
В щата Санта Катарина, който от няколко дни регистрира температури под 2 градуса, снегът зарадва туристите

Палта и шалове се виждат по улиците на Бразилия, тропическа страна, чиято южна част беше засегната от необичайна за месец май студена вълна, която застрашава хилядите бездомници и посевите, съобщи Франс прес.
С 1,4 градуса над нулата столицата Бразилия регистрира вчера най-студения ден от основаването си през 1960 г., въпреки че зимата в Южното полукълбо започва едва в края на следващия месец. На главната страница на сайта на метеорологичната агенция “Инметро” е публикувана карта на Бразилия, на която цялата южна половина е оцветена в оранжево. Легендата обяснява, че това означава “Студена вълна (опасна)”.
Агенцията предупреди за опасност студената вълна да засегне земеделието.
В мегаполиса Сао Пауло термометрите показваха 6,6 градуса в сряда сутринта – рекорд за месец май от 1990 г. насам. 66-годишен бездомник почина същия ден, след като му прилоша на опашка за раздаване на храна. Според бразилски медии той е прекарал нощта на улицата.
Кметството на Сао Пауло обяви в началото на седмицата, че разкрива още 2000 места в центровете за спешно подслоняване, с което общият им брой достига 17 000. Но икономическата столица на Бразилия има близо 32 000 бездомници, двойно повече, отколкото през 2015 година. Най-ниските температури в Рио де Жанейро бяха 12 градуса вчера, но много от местните жители навлякоха дебели пуловери и дори анораци.
В щата Санта Катарина, който от няколко дни регистрира температури под 2 градуса, снегът зарадва туристите.
Според всекидневника “Фоля де Сао Пауло”, хотелите в малкия град Урупема, самопровъзгласил се за “най-студен в Бразилия, но пълен с човешка топлина”, са запълнени над 90 на сто. Населеното място с 2500 жители посрещна много посетители, някои от тях дошли отдалеч, за да видят сняг за пръв път.
BG VOICE - вече и в Instagram, последвайте ни.
За още новини харесайте и страницата ни във Facebook ТУК
-
Български историипреди 2 дни
Убитият в Оклахома българин сам се обадил на 911
-
КРИМИпреди 14 часа
Масова стрелба на парад в Чикаго, поне 6 убити и 26 ранени (ВИДЕО, ОБНОВЕНА)
-
Българияпреди 2 дни
Руски правителствен самолет кацна на летище София, дипломатите си тръгват (СНИМКИ)
-
КРИМИпреди 10 часа
Баща от стрелбата в Хайланд Парк: Скрих детето си в кофа за боклук
-
КРИМИпреди 7 часа
BREAKING: Стрелецът от парада в Чикаго е арестуван (ВИДЕО)
-
Българияпреди 2 дни
Пълномощният министър на Русия Филип Воскресенски: Заминавам с благодарност към България
-
Българияпреди 2 дни
Трифонов към Кирил Петков и Асен Василев: Искрено ви пожелавам да се задавите с власт
-
Войната в Украйнапреди 15 часа
Близък съратник на Путин: Ако има трета световна война, първо ще се целим в Лондон
-
Българияпреди 17 часа
Лавров: Ще отговорим “по съответния начин” на България, но няма да затваряме посолството в София
-
История на имиграциятапреди 2 дни
„Юнкерс-52“ спасява група българи от комунизма
-
Българияпреди 16 часа
Ива Митева: Ако се убедя, че съм на грешната страна, ще напусна ИТН
-
Спортпреди 20 часа
Шампионът от Тур дьо Франс издирва 10-годишната си братовчедка
⇩ Коментирайте ⇩