Българският тенисист Григор Димитров се класира на полуфинал в турнира от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс. Той победи с 3:6, 6:4, 7:6 (2) - Хуберт Хуркач от Полша за 2 часа и 37 минути игра. Григоров изигра пореден силен мач и постигна втори пореден успех след загубен първи сет, след като 24 часа по-рано отстрани водача в схемата Даниил Медведев.В първия сет и двамата печелеха подаванията си, но Хуркач беше доста по-убедителен на свой сервис. Макар и трудно, Димитров също взимаше сервис геймовете си. В осмия гейм обаче той допусна точка за пробив след двойна грешка и още две непредизвикани. Димитров я спаси, а след това се справи и с още една, но при третата си възможност Хуркач проби. С пореден силен сервис гейм той затвори първия сет с 6:3.Димитров стигна до пробив във втория сет и поведе с 2:0. Полякът обаче веднага върна пробива, а след това и изравни резултата. В седмия гейм Хуркач имаше две възможности за пробив, но Димитров ги спаси. Полякът обаче продължаваше да бъде убедителен на свой сервис. При 5:4 в своя полза Димитров опита да притисне съперника си и успя да стигне до точка за пробив и за спечелване на сета след поредната добра атака. Стигна се до тайбрек, в който Димитров поведе с 4:1 първо след поредното страхотно воле, а след това и с дълго разиграване. Авансът на българина стана 6:2.На полуфинала Димитров ще се срещне с Камерън Нори от Великобритания, който отстрани с 6:0, 6:2 Диего Шварцман от Аржентина. Българинът има само един мач срещу Нори - загуба в два сета на турнира от сериите "Мастърс" в Маями през март.