Григор Димитров надигра световния номер 2 Даниил Медведев от Русия с 4:6, 6:4 и 6:3 в осминафиналите на майсторския турнир по тенис в Индиън Уелс (САЩ). Българският тенисист, който загуби в тази фаза от същия съперник през август в Синсинати, този път успя да направи впечатляващ обрат при резултат, който не му даваше много шансове - 4:6 и 1:6, пише БНР. В най-силното оръжие на Гришо се превърнаха продължителните разигравания от основната линия, един от любимите прийоми на Медведев. Двубоят започна тежко за първата ни ракета, като Медведев проби още в първия гейм. До края на сета всеки си вземаше сервиз гейма и така руснака затвори сета с 6:4 гейма. Във втория сет се разви епична битка с размяна на пробиви, в която Григор успя да заличи три гейма пасив и взе сета с 4:6. Окрилен, Гришо започна силно третия сет и стигна до пробив още при първия сервиз на руснака. До края на мача, тенисистът ни показа по-стабилна игра и затвори сета с резултат 3:6 гейма. В четвъртфиналите, съперник на хасковлията ще бъде полякът Хуберт Хуркач, елиминирал руснака Аслан Карацев в два сета. Срещата между двамата е късно тази вечер.