България
Депутатите ще ходят на работа без зелен сертификат
Парламентарните групи не бяха единодушни по темата

Депутатите ще ходят на работа без да представят зелен сертификат. Това беше решено по време на първия председателски съвет на 47-то Народно събрание.
Парламентарните групи не бяха единодушни по темата.
От ГЕРБ се обявиха “за” това изискване.
“Ние всички сме ваксинирани, всички имаме зелен сертификат. В този смисъл за нас не е проблем всяка сутрин да показваме зеления си сертификат на влизане в сградата. Считаме, че когато правилата важат за цялата държава съгласно заповед на министъра, трябва да важат и за народните представители. Така е редно”, каза председателят на парламентарната група Десислава Атанасова.
От Възраждане очаквано се обявиха “против”. Заместник-председателят на групата Петър Петров заяви: “Вие знаете много добре какво е нашето отношение изцяло към зеления сертификат, а именно, че той е противозаконен, антиконституционен и настояваме да не бъде въвеждан в сградата на Народното събрание, защото все пак Конституцията дава право на народния представител да изпълнява своите законодателни правомощия, което не може да бъде ограничавано чрез ограничения във вътрешния правилник.
„Бяхме против. Имаме си аргументи – това ще затрудни работата на народните представители, но трябва да спазваме всички други мерки – маски, дистанция“, посочи пък лидерът на БСП Корнелия Нинова.
BG VOICE - вече и в Instagram, последвайте ни.
За още новини харесайте и страницата ни във Facebook ТУК
-
Войната в Украйнапреди един ден
Украйна показа видео с руски фосфорни бомби, хвърлени над Азовстал (ВИДЕО)
-
Спортпреди един ден
С решение на съдиите: Пулев победи Форест (ВИДЕО)
-
КРИМИпреди един ден
Тежък пътен инцидент край Нови Сад – хърватин загина, а две жени и две деца от Македония бяха тежко ранени
-
Войната в Украйнапреди един ден
Голяма колона от автомобили с бежанци от Мариупол пристигна благополучно в Запорожие
-
Войната в Украйнапреди един ден
Британското разузнаване: Русия вероятно губи една трета от сухопътните си сили в Украйна
-
Войната в Украйнапреди 24 часа
Руски ракети удариха военна инфраструктура край Лвов
-
Войната в Украйнапреди 12 часа
След като окупираха Херсон: Руските власти призоваха фермерите да започнат сеитбата
-
Спортпреди един ден
Тервел Пулев падна от руснак в Лос Анджелис (ВИДЕО)
-
Българияпреди 23 часа
Фенове на Левски и ЦСКА се сбиха на магистрала Тракия
-
Спортпреди един ден
Ето какви хонорари ще вземат братята Пулеви след гала вечерята в Лос Анджелис
-
Войната в Украйнапреди 22 часа
Таен запис на руски олигарх: Путин е много болен от рак на кръвта
-
Войната в Украйнапреди един ден
ООН: Над 25 млн. т пшеница е блокирана в Украйна, чака ни криза със зърното заради войната
⇩ Коментирайте ⇩