Световният №1 в мъжкия тенис Новак Джокович изправи срещу дебютанта във финал от турнирите в Големия шлем Матео Беретини в битка за трофея от „Уимбълдън“. Големият сблъсък стартира минути след 16 часа българско време. Резултатът е 7:6 (4) в полза на Беретини, във втория сет Джокович спечели с 6:4 и изравни резултата в сетовете. Третият сет отново беше в полза на сърбина и той поведе с 2:1 сета - 6:4. В четвъртия сет резултатът беше 5:3 за Джокович. Сърбинът излезе пределно мотивиран, тъй като при успех днес, освен че ще завоюва шеста титла на Свещената трева, той ще се изравни по отличия с Роджър Федерер и Рафаел Надал – по 20 титли в турнирите от Големия шлем. Това е седми финал за Ноле на „Уимбълдън“ като е печелил титлата в пет случая. Единственото му поражение е от Анди Мъри през 2013 година. Той е и в чудесна серия от пет поредни чисти победи с по 3:0, като загуби сет единствено срещу участващия с „уайлд кард“ Джак Дрейпър още в първи кръг. Беретини, от своя страна, показа, че е в отлична форма, след като е в серия от 11 поредни победи. Матео е първият в историята италианец на финал на „Уимбълдън“ и изобщо първият на финал в „Шлема“ от 1976 година насам, когато Адриано Паната триумфира на „Ролан Гарос“ срещу Харолд Соломон.