България
Задържаха българи, рязали брезентите на камиони и отмъкнали стока за 1 млн. евро
Щетите от последните няколко нападения са за близо 1 млн. евро

Българи, които участвали в голяма банда, действала на територията на Германия и Франция, бяха задържани по подозрение, че са разрязвали брезентите на камиони, за да крадат стоката им.
Щетите от последните няколко нападения са за близо 1 млн. евро.
Българите са били задържани във Франция и се предполага, че са действали с румънци. Набезите пък се случвали основно на паркинзи, докато шофьорите почивали. Това е ставало в Румъния, Франция и Германия.

Най-големите удари били в малък град в Румъния – Бездеад.
Бандата разполагала със собствени камиони. Те се приближавали тихо до почиващия шофьор, паркирали, разрязвали брезента и разтоварвали цялата стока. Пострадалият шофьор разбирал за кражбата едва, след като стане.
Крадците имали и т.нар. „тапи“, с който заглушавали сигнала на телефоните в района и така потърпевшите не можели да съобщят в полицията.
Друго любимо място на бандата било „Warschauer Allee“ Така шофьорите на камиони наричали маршрута, който води от Германия към Амстердам.
След подадени множество сигнали, полицията в Германия, Франция и Румъния започнала разследване. Така стоки за милиони били открити в различни складове.
Стигнало се и до арести. Знае се, че в междунардоната банда участвали и българи. Техният брой обаче все още не е ясен. Знае се само, че те са били задържани във Франция и са били на ръководни позиции в групировките.
BG VOICE - вече и в Instagram, последвайте ни.
За още новини харесайте и страницата ни във Facebook ТУК
-
САЩпреди 2 дни
Истински герой: Тийнейджър почина, след като спаси 4-годишното си братче
-
СВЯТпреди 2 дни
Пред очите на децата си: Жена почина по време на полет
-
КРИМИпреди 2 дни
Осемкратният световен шампион по жиу-джицу Леонардо Ло е застрелян в Бразилия
-
Българияпреди един ден
„Тракийска пепелянка“ вдига във въздуха български, американски и канадски изтребители
-
Българияпреди 19 часа
Морето отново взе жертви: Двама удавени по Южното Черноморие
-
САЩпреди един ден
ФБР претърси имението на Тръмп Мар-а-Лаго
-
Културапреди един ден
Почина поп дивата на 70-те години Оливия Нютън-Джон
-
САЩпреди 2 дни
“Най-голямата инвестиция в историята”: Надежди за демократите след победата на Байдън
-
Войната в Украйнапреди един ден
Великите руски оръжия: “Ненадминати”, но с крадени части от САЩ и Европа
-
САЩпреди 2 дни
Звук като от експлозия предизвика паника в мол във Вирджиния
-
САЩпреди един ден
Доларът пада, инвеститорите изчакват действията на Fed
-
САЩпреди един ден
Русия спира взаимните проверки по последния действащ договор за ядрените оръжия
⇩ Коментирайте ⇩