Футбол

Има ли нещо гнило в Катар? Дузпи за фаворитите и обрати

публикувано

на

Световното първенство в Катар е едва в своето начало, но това не пречи изненадите да валят една след друга.

В третия ден на шампионата един от големите фаворити Аржентина загуби сензационно от Саудитска Арабия с 1:2, а само ден по-късно четирикратният първенец на Планетата Германия последва съдбата на “гаучосите” – 1:2 от Япония.

Любопитен факт, че и двата мача се развиха по абсолютно идентичен начин.

IQ 300! Историята на най-умния човек на Земята

Фаворитът повежда с дузпа през първото полувреме, а “малкият” отбор прави обрат през второто.

Много се питат: Има ли нещо гнило в Катар или просто силите вече са толкова изравнени?

Германия излезе напред в резултата с гол от бялата точка на Илкай Гюндоган в 33-та минута.

През второто полувреме японците заслужиха успеха с попадения на Ритсу Доан и Тикума Асано, съответно в 75-та и 83-та минута.

Смазан от насилието: Бит и измъчван за 290 лв., дядо Димитър не дочака справедливост

Въпреки финалния щурм на уграчите на Ханзи Флик, “самураите” удържаха ценната победа.

Дали сензационните резултати са плод на случайност, на надскачането на възможностите на по-слабите тимове или на нещо гнило, свързано със залози, няма как да се разбере.