Канада
Канадски превозвач купи една от най-големите транспортни фирми в САЩ
Сделката е за над $800 млн.

Канадският мега превозвач TFI International Inc. обяви в понеделник, че е придожил една от най-големите транспортни фирми в САЩ UPS Freight.
Компанията разполага с близо 8000 шофьори.
Сделката е била за 800 млн. долара. Според съобщение от TFI, новата фирма ще се казва „TForce Freight“.

Ален Бедар, председател, президент и главен изпълнителен директор на TFI International, коментира придобиването:
„Имаме удоволствието да обявим тази изключително стратегическа сделка, която ще подобри предлаганите от нас услуги.
„TForce Freight“ ще продължи да обслужва текущите нужди на UPS от LTL за разпространение, а UPS ще продължи да предоставя товари и други услуги на TForce Freight след сделката за базов срок от пет години.
Очакваме с нетърпение да предложим разширени стратегически мрежови възможности на UPS в Канада. Тази сделка е „печеливша“, позволяваща на TFI да продължи стратегическото ни разширяване в САЩ.
Част от сливането на бизнесите включва и придобвиането на 197 съоръжения – паркинги и гаражи. Те са основно в Северна Америка. Очаква се и разширяване на дейността и в Мексико.
BG VOICE - вече и в Instagram, последвайте ни.
За още новини харесайте и страницата ни във Facebook ТУК
-
ЧИКАГОпреди 7 часа
Издигнаха българското знаме в Чикаго по случай 3 март (СНИМКИ, ВИДЕО)
-
Канадапреди 8 часа
Глобиха собственик на бизнес от Онтарио с $3755 за „несъществено“ преминаване на границата
-
КРИМИпреди 2 дни
Убиха брутално в затвора сериен изнасилвач от Калифорния
-
Любопитнопреди един ден
Каръци: Двойка се размина с джакпот от 182 милиона лири по най-нелепия възможен начин
-
САЩпреди 2 дни
Влизат в сила новите глоби по пощата за превишена скорост в Чикаго
-
САЩпреди един ден
Защо Иванка Тръмп остави Мелания без пари?
-
10 години BG VOICEпреди 3 дни
Ясен Дараков: Демокрацията работи само когато всички участваме в процеса
-
СВЯТпреди 2 дни
Никола Саркози е осъден за корупция, ще лежи в затвора
Канада
Българското знаме се развя в Ниагара (ВИДЕО)
Гледайте в 22 ч. EST на живо във Facebook страницата на BG VOICE как Ниагарският водопад ще светне цветовете на българското знаме – бяло, зелено, червено
На празнична церемония в Ниагара, Канада, по повод Националния ни празник 3 март, бе издигнато българското знаме.
През 2021г. се навършват 55 години от установяването на дипломатическите отношения между Канада и България.
„Канада е страна на имигранти. Това ни дава нашата сила. Приканваме всички нови членове на нашата общност да донесат със себе си своята уникалност – храна, култура и приятелство. И това е най-важното нещо, което празнуваме днес“, каза на церемонията кметът на града Джим Диодати.
Той връчи на генералния консул на България празничен сертификат, в който честити празника на България и й подари красива снимка на Ниагарския водопад.
От своя страна генералният консул на България в Торонто Велислава Панова каза:
„3 март, особено за тези, които живеем далеч от родината, е празник, за да отбележим заслугите на нашите деди. Трябва да си спомняме, че сме хора, че сме българи и по-често да си подаваме ръка. Последните няколко месеци ни научиха на много неща“.
Под звуците на българския химн, българското знаме бе издигнато.
В 22:00 ч. EST (5:00 ч. сутринта на 4 март българско време) Ниагарският водопад ще бъде осветен в цветовете на българското знаме – бяло, зелено, червено. Уникалното събитие ще бъде излъчено на живо във Facebook страницата на BG VOICE.
То ще продължи 15 минути и при подходящи атмосферни условия ще може да се наблюдава както от бреговете на Канада (провинция Онтарио), така и от САЩ (щата Ню Йорк).
Празничната програма по повод 3 март ще продължи в 12:30 ч. EST (7:30 ч. сутринта на 4 март българско време) във Ванкувър, когато емблематичната сграда на кметството – Vancouver City Hall, ще бъде озарена от преливащи нюанси на бяло, зелено и червено.
BG VOICE - вече и в Instagram, последвайте ни. За още новини харесайте и страницата ни във Facebook ТУККанада
COVID песимизъм налегна канадците
Хората не вярват да се върнат към нормалния живот преди 2022 г. и дори по-късно
Песимизъм и примирение – това са двете думи, които описват най-добре психичното състояние на канадците, чийто живот бе обърнат с главата надолу година след идването на COVID-19.
Според проучване на агенцията за изследвания ИПСОС, поръчано от Радио Канада, три четвърти от участвалите смятат, че повтарящи се „затваряния“ ще има в продължение на цялата следваща година. Те не очакват да видят светлина в тунела през следващите месеци. В същото време те са готови да направят допълнителни жертви, за да ликвидират пандемията.
Въпреки началото на ваксинирането, 34 процента от канадците казват, че са по-големи песимисти, отколкото през есента. Проучването е направено от 12 до 17 февруари сред 3000 души.
Ново затваряне, нови варианти
„Имаше много лоши новини в началото на 2021 година. Хората не са по-големи оптимисти от миналата есен, тогава бяха“, обясни генералният директор на ИПСОС в Квебек Себастиан Далер.
Проучването потвърждава, че пандемията е оказала значително влияние върху живота на много канадци. Социалният живот на 71 процента от участвалите в проучването е разрушен, както и душевното здраве – на 46 на сто от тях, а също и личните финанси – на 35%.
Младите от 18 до 34 години са по-сериозно засегнати от различни гледни точки – 59% казват, че психичното им здраве се е влошило, а 43% са признали, че пандемията е оказала негативно влияние върху личните им финанси.
Влошаването на психичното здраве е един аспект на пандемията, който трябва да се наблюдава, убеден е Себастиан Далер. Той допълни, че няколкото процента в проучването всъщност са стотици хиляди хора и на тях трябва да им се обърне внимание.
Предупреждения за правителството
Канадците не изглеждат впечатлени от представянето на Отава в процеса на ваксинацията срещу COVID-19.
Докато трудностите в доставките белязаха новините през последните седмици, 50% от анкетираните казват, че са недоволни от управлението на дистрибуцията на дозите. 39% са доволни.
„Това е предупреждение за правителството. Ясно е, че ваксинацията е много, много важна за завръщане към нормалния живот, много важна за гражданите в цялата страна и става ясно, че канадците не спират да си поставят въпроси“, каза Себастиан Далер.
Политологът Женевиев Телие от Училището по политически изследвания в Университета в Отава отбелязва, че проучването е проведено в момента, в който доставките на ваксини са били на най-ниското си ниво. Процесът се забърза, количествата идват според предвиденото, така че хората може би вече са по-спокойни.
Според нея вниманието ще се премести през следващите седмици върху провинциалните правителства, защото те са отговорни за управлението на ваксинацията. Така че сега топката е в полето на провинциите. Това, което е било федерален проблем, без съмнение ще стане провинциален.
Новите мерки на федералното правителство за контролиране и наблюдение на пристигащите пътници имат подкрепата на 67 процента от участниците в проучването. Те обаче смятат, че Отава е трябвало да реагира по-бързо.
50% от канадците също така смятат, че карантината от три дни в хотел е добра мярка, която обаче е била въведена много късно. 17% пък смятат, че тя е била приложена в точния момент. 12% от анкетираните са убедени, че мярката е недостатъчна, а 16 на сто смятат, че тя е прекалена.
Дълго връщане към нормалността
Повече от половината от участниците в сондажа смятат, че ще трябва да се изчака до следващата година и дори до по-късно за завръщане към живот, близък до нормалния. По-конкретно – 35 процента от канадците прогнозират, че ще има връщане към нормалността през 2022 година, а 19% след това.
Това е в контраст на онези, които смятат, че това ще стане още тази година. Едва 2 процента от анкетираните смятат, че ефектите на пандемията ще изчезнат тази пролет, 8 процента – през лятото, а 13 процента – през есента. 23 процента от канадците казват, че нямат никаква идея.
„Забелязвам, че има известен реализъм в част от населението. Не се опитваме да разказваме истории, нито да бъдем прекалено оптимистични, казвайки си, че всичко ще свърши бързо“, казва Женевиев Телие.
BG VOICE - вече и в Instagram, последвайте ни. За още новини харесайте и страницата ни във Facebook ТУККанада
Икономиката на Канада се е свила с 5,4% през 2020г.
Икономиката на Канада се сви почти два пъти повече, отколкото на САЩ
Икономиката на Канада се е свила с 5,4% през миналата година, показват официалните данни на Статистиката на Канада в понеделник, което прави 2020 г. най-лошата година за икономическото производство на страната откакто се води статистика.
Агенцията заяви във вторник, че брутният вътрешен продукт на Канада – общата стойност на всички произведени от нея стоки и услуги – е нараснал с 2,3% през последните три месеца на годината, но това не е било достатъчно, за да компенсира спада от 2020 г.
Рекордно лошите икономически показатели се дължат на спирането на големи части от икономиката през март и април по време на първата вълна от пандемията COVID-19.
Но от лятото икономическата активност бавно и стабилно нараства.
Икономиката на Канада се сви почти два пъти повече, отколкото на САЩ по време на пандемията COVID-19, въпреки че в САЩ има много повече случаи на глава от населението.
Предварителните данни показват, че американската икономика се е свила с 3,5% през миналата година.
Статистиката на Канада казва, че икономиката е нараснала с 9,6% на годишна база през четвъртото тримесечие на миналата година.
BG VOICE - вече и в Instagram, последвайте ни. За още новини харесайте и страницата ни във Facebook ТУК
⇩ Коментирайте ⇩