Наука
Компания “Space X” планирапървия орбитален полет на “Starship” в началото на 2022 година
“Starship” вече направи няколко суборбитални полета

“Space X” планира за началото на следващата година първия орбитален полет на системата си за изстрелване “Starship”, избрана от НАСА за връщането на американци на Луната, съобщи основателят на компанията Илон Мъск.
“Ще направим куп тестове през декември и се надяваме да стартираме през януари. Съществуват много рискове, свързани с този старт, така че не мога да кажа дали той ще е успешен, но се надяваме да постигнем сериозен напредък”, каза Мъск.
“Starship” вече направи няколко суборбитални полета. След множество тестове, завършили с впечатляващи експлозии, “Space X” най-накрая успя да осъществи кацане на космическия кораб, проектиран за многократна употреба.
За предстоящия орбитален тест “Starship” ще разполага със свръхмощната първа степен, наречена “Супер хеви”.
Илон Мъск допълва, че разрешението от Федералната авиационна администрация на САЩ се очаква “около края на годината”.
След предложеното през януари тестово изстрелване, целта е да бъдат осъществени около десетина или повече допълнителни старта до края на 2022 г.
НАСА се надява да използва “Starship” в програмата си “Артемис” (“Артемида”) за връщане на астронавти на Луната най-рано през 2025 г.
BG VOICE - вече и в Instagram, последвайте ни.
За още новини харесайте и страницата ни във Facebook ТУК
-
Българияпреди 2 дни
В Сърбия предлагат най-високите държавни отличия за българите, помагали на децата в катастрофата
-
Интереснопреди 12 часа
МАЛКИ ОБЯВИ В BG VOICE
-
КРИМИпреди един ден
Убийството на Удо Ланге е планирано от месеци
-
Войната в Украйнапреди 2 дни
Загина пилот №1 на Украйна. Смъртта му идва броени дни, след като бе удостоен с Орден за храброст от президента Зеленски (ВИДЕО)
-
Любопитнопреди един ден
“Десетилетия пред другите”: Руски боен робот се оказа опакована китайска играчка (ВИДЕО)
-
СВЯТпреди един ден
Дете загуби крак след нападение на акула във Флорида
-
Интереснопреди 18 часа
Андрю Тейт може би е най-мразеният човек в интернет
-
Българияпреди 19 часа
Костадинов: Или ще управлява “Възраждане”, или останалите ще унищожат страната
-
САЩпреди 16 часа
Жена ругае полицията на 911: Обадила им се над 12 хиляди пъти тази година
-
САЩпреди 2 дни
Съмнения: Тръмп е бил предаден от своя зет
-
Спортпреди 11 часа
Съденият за посегателство над жени Гигс призна, че е нимфоман
-
Интереснопреди 8 часа
Анджелина Джоли даде Брад Пит на ФБР, залял я е с бира пиян
⇩ Коментирайте ⇩