Шансовете да продължим напред са илюзорни, призна в откровения си стил треньорът на Барселона Роналд Куман след 1:4 у дома срещу ПСЖ в първи 1/8-финал от Шампионската лига. Барса поведе с гол от дузпа на Меси (27-а мин.), но с хеттрик на неудържимия Мбапе (32, 65 и 85-та мин.) плюс един гол на Кийн (70) парижани посрамиха каталунците и вече гледат към четвъртфиналите. Нидерландецът призна превъзходството на „Пари Сен-Жермен“ и заяви, че шансовете на „Барселона“ да преодолее французите в Шампионската лига са много малки. "Мога да ви говоря лъжи цяла вечер, но реално погледнато, паднахме с 1:4 у дома и шансовете ни да продължим напред са илюзорни. Този мач ни показа колко имаме да се развиваме, най-вече що се отнася до ниво Шампионска лига", заяви бившият капитан на Барса. "Сега не ни остава друго, освен да приемем загубата и да признаем, че те бяха по-добри от нас. Особено през второто полувреме. Показаха ни, че са по-завършен отбор от нас и че ние имаме върху какво да работим. Надиграха ни с физика и опит, а освен това са пред нас с много други неща. Резултатът отразява реално случилото са терена и показва колко по-добри и по-ефективни бяха те", заключи Куман. Реваншът е на 10 март на ст. „Парк де Пренс“ в Париж.