В доста слаб мач „Реал“ спечели измъчено с 1:0 гостуването си на „Аталанта“ и можеше и да не стигне и до това, ако не бе спорен червен картон за домакините 17 минути преди края на двубоя. Испанците доминираха като цяло, но не зарадваха с играта си. В последните минути останалите в намален състав домакини се бяха затворили успешно и ако не беше брилянтното изпълнение на Ферланд Менди извън вратарското поле, можеше да стане и нулев хикс. Все пак трябва да се отбележи, че Зидан се видя в чудо преди двубоя с дълъг ферман с имана на контузени основни играчи, включително Бензема, Азар, Рамос и Валверде. Решаващият момент в мача все пак бе червеният картон, който германският съдия Щилер даде на швейцареца Ремо Фройлер за препречване в голова ситуация. Според домакините той бе твърде пресилен. Изгонването промени облика на мача и скърши активността на италианците, които се прибраха в защита, макар че това в крайна сметка не помогна.

С преднина от гол на гости „Реал“ ще диша малко по-спокойно на реванша, но е видно, че отборът не е това, на което се надяваха клубните ръководители, връщайки Зидан на кормилото.