Отнеха лиценза на Кубрат Пулев, добрата новина – само за 6 месеца (ВИДЕО)

публикувано

на

Спортната комисия в Калифорния не възстранови лиценза на Кубрат Пулев-Кобрата, макар че той се надяваше на друго решение. Членовете, които трябваше да вземат решение, наказаха боксьора ни заради скандала с целувката с репортерката Джени Суши. Пулев бе няколко пъти питан дали разбира, че е сгрешил и дали съжалява, на което той отговори да, а Джени Суши заяви, че продължава да иска спиране на правата му.

Пулев обясни още, че Джени Суши или Ривало, както е истинското й име, стигнала до съблекалнята му, за да го интервюира, но той още бил едновременно в еуфория, но и изпитвал болка от контузията и не искал да бъде интервюиран, но се съгласил на няколко въпроса. Журналистката му задала няколко въпроса и тогава Пулев, изпълнен с емоции от самия мач и от желание да спре интервюто, я целунал.

Бях като дрогиран”,

каза Пулев.

В края на заседанието комисията реши, че отнема лиценза на Пулев за шест месеца, считано от датата на провинението – т.е. до 23 септември. Освен това, българинът ще трябва да плати и глоба от 2 500 долара и да премине програма, свързана със сексуалните посегателства (до 22 юли), която е одобрена от спортната комисия. Тогава ще се състои следващото заседание на комисията. Ако Кобрата е изпълнил всички наложени му от експертите санкции, комисията може да му върне лиценза още в същия ден. В случай че до тази дата не е изкарал въпросния курс, го грози отнемане на състезателните права за една година. Ако пък се провини отново по подобен начин, може да се прости с лиценза си до живот.

Това бе

по-лекото от възможните наказания.

Другата опция беше за спиране на лиценза на Пулев за 12 месеца, след което той може да кандидатства за такъв отново. Към този момент Дженифър Ривало и адвокатката й Глория Олред не са завели гражданско дело. Те са категорични, че няма да завеждат такова.

Спорт

Мария Гроздева и Самуил Донков с нов рекорд в стрелбата

публикувано

на

от

Ден преди да навърши 47 години, Мария Гроздева продължава да изумява със спортното си дълголетие на високо ниво. Тя и Самуил Донков откриха българското участие на вторите европейски олимпийски игри с рекорд.

Двамата подобриха върховото постижение за Европа в квалификациите в дисциплината за смесени отбори на 10 м въздушен пистолет. Гроздева и Донков завършиха с 581 точки в пресявките.

Впоследствие обаче българският тим свали нивото и завърши на седмо място с резултат 148 точки. Руснаците Виталина Бацарашкина и Артьом Черноусов спечелиха дисциплината, с което грабнаха първите златни медали от игрите в Минск.

В края на април Мария Гроздева

заслужи квота за седма поредна олимпиада

и ще участва на игрите в Токио през 2020 г.

Това стана, след като спечели Световната купа в дисциплината 25 метра спортен пистолет на състезание в Пекин, където участваха почти всички водещи състезателки.

Двукратната олимпийска шампионка от Сидни 2000 и Атина 2004 влезе във финала с шести резултат. В решаващата част от състезанието обаче тя беше над всички с резултат от 36 точки. Втора с точка по-малко завърши унгарката Вероника Майер, а трета с 30 точки се нареди Анна Коракаки от Гърция.

Гроздева има пет медала при шестте си поредни участия на олимпийски игри между Барселона 1992 и Лондон 2012 – два златни на 25 метра пистолет и три бронзови на 10 метра въздушен пистолет.

Продължете по-нататък

Спорт

България със световна шампионка в тройния скок

публикувано

на

от

Българската лекоатлетка Александра Начева донесе огромна радост на българските фенове, след като стана световна шампионка за девойки. Това се случи още в първия ден от шампионата на планетата за юноши и девойки до 20 години, който се провежда в Питещ, Румъния.

Още с първия си опит 17-годишната пловдивчанка постигна резултат от 14,13 метра при попътен вятър от 1,4 м/сек. Това беше изравнено най-добро постижение за сезона при девойките, след като през май кубинката Леянис Перес също скочи 14,13 метра в Хавана.

Резултатът на Начева се явява и сериозна заявка за участие на световното първенство при жените, което по план ще се състои в Доха през септември. Нормативът за участие е 14,20 метра.

Световната титла при девойките до 20 години е втора за Начева. През юли миналата година тя грабна отличието с 14,18 метра във финландския гранд Тампере.

Спорт

Златен медал за България в самбото

публикувано

на

от

Минск (23 юни 2019) Мария Оряшкова спечели златен медал на самбо кат. 80 кг.на Европейските игри в Минск. Пресфото - БТА снимка: БОК, Костадин Андонов (ВШ)

Мария Оряшкова донесе първи златен медал на България от европейските игри в Минск. Състезателката, която участва в турнирите в самбо и джудо, спечели в коронния си спорт – самбо до 80 кг. Тя победи представителката на Русия Жанара Кусанова. Деветкратната европейска и четирикратна световна шампионка изоставаше с точка, но успя да реагира и да спечели.

В третия състезателен ден медалите за България бяха общо осем. Освен златото на Оряшкова, тимът спечели четири сребърни и три бронзови медала.

Ден по-рано Цветелина Цветанова донесе бронз в самбото. България вече има девет отличия от надпреварата.

Ансамбълът по художествена гимнастика спечели три комплекта медали. Възпитаничките на Весела Димитрова и Михаела Маевска взеха сребро на пет топки и в многобоя, както и бронз на три обръча и два чифта бухалки.

В индивидуалната надпревара при гиманстичките Катрин Тасева спечели два медала.