СВЯТ
Пребиха жестоко лесбийки в Лондон, карали ги да се целуват

Женска гей двойка стана жертва на жесток побой от мъже в градския транспорт на Лондон. Меланиа Геймонат публикува във фейсбук снимки с раните от побоя, които тя и приятелката й Крис получили при нападението.
Меланиа, стюардеса от Уругвай, била на среща с Крис. Докато двете пътували с нощния автобус през Лондон, няколко мъже започнали да ги обиждат и тормозят. „Започнаха да се държат като хулигани, искаха да се целунем, за да се насладят на гледката“, пише Меланиа. „Това, което ме разочарова най-много е, че насилието се е превърнало в нещо нормално. Понякога е нужно да видиш кървяща жена, за да бъдеш съпричастен“, пише още тя, Мъжете посегнали първо на партньорката й. В опита си да помогне, Меланиа също попада сред ударите.
Кметът на Лондон Садик Хан осъди случилото се като “отвратителна и женомразка” атака. „Престъпления на омразата срещу LGBT+ общество няма да бъдат толерирани в Лондон“, написа той в Туитър.
BG VOICE - вече и в Instagram, последвайте ни.
За още новини харесайте и страницата ни във Facebook ТУК
-
ЧИКАГОпреди 2 дни
Издигнаха българското знаме в Чикаго по случай 3 март (СНИМКИ, ВИДЕО)
-
Български историипреди 2 дни
От първо лице: От Ню Йорк до София във време на COVID
-
САЩпреди един ден
Камарата отменя гласуванията в четвъртък заради информация за нов щурм на Капитолия (СНИМКИ)
-
Канадапреди 2 дни
Глобиха собственик на бизнес от Онтарио с $3755 за „несъществено“ преминаване на границата
-
Българияпреди 2 дни
Хванаха български моряци с кокаин за $40 млн. край Западен Кейп
-
Любопитнопреди 3 дни
Каръци: Двойка се размина с джакпот от 182 милиона лири по най-нелепия възможен начин
-
Канадапреди един ден
Ниагарският водопад светна в бяло, зелено и червено (ВИДЕО, СНИМКИ)
-
КРИМИпреди 2 дни
Али Агджа се боеше да не го отровят и опитвах храната му
СВЯТ
Китай предвижда най-малко 6 процента икономически ръст за 2021 г.
Китай очаква също безработица от 5,5 процента, след 5,6 процента миналата година и абсолютния рекорд от 6,2 процента през февруари миналата година, когато беше пикът на епидемията.
Китай си е поставил за цел икономически растеж от поне 6 процента за тази година, обяви днес премиерът Ли Къцян, въпреки несигурността, свързана с пандемията от коронавируса, която продължава да дестабилизира световната икономика, предаде Франс прес.
Тази година Китай ще продължи да се сблъсква с множество рискове и предизвикателства по отношение на развитието, заяви премиерът в реч при откриването на годишната сесия на парламента.
Икономическите основи, които ще подпомогнат дългосрочния растеж обаче, остават непроменени, увери той участващите в сесията около 3000 депутати, повечето от които бяха със сини предпазни маски.
Международният валутен фонд на свой ред прогнозира растеж от 8,1 процента за втората по големина икономика в света.

Китай беше първата страна, засегната от коронавируса, който парализира икономиката му. След безпрецедентни карантинни мерки, замразили икономическите дейности, през първото тримесечие на 2020 г. беше отчетено историческо свиване на растежа (-6,8 процента).
Постепенното подобряване на здравната обстановка от пролетта нататък обаче даде възможност брутният вътрешен продукт на страната отново да се увеличи. В крайна сметка Китай регистрира положителен растеж за миналата година (2,3 процента), за разлика от повечето страни, но това беше най-слабият му резултат от 1976 г. досега.

За да подпомогне затруднената си икономика в разгара на пандемията, Китай увеличи дефицита си до 3,6 на сто от БВП. Премиерът Ли Къцян каза днес, че този процент ще бъде сведен до 3,2 на сто. Китай не разполага с бюджетен излишък от 2007 г., припомня АФП.
Тази година Пекин си е поставил за цел да създаде около 11 милиона работни места – повече, отколкото през миналата година (9 милиона), но приблизително колкото през 2019 г., преди пандемията.

Китай очаква също безработица от 5,5 процента, след 5,6 процента миналата година и абсолютния рекорд от 6,2 процента през февруари миналата година, когато беше пикът на епидемията.
Посочените цифри обаче не показват пълната картина на икономическата конюнктура. В Китай равнището на безработицата се изчислява, като се вземат предвид само работещите в градските зони и в сметката не влизат близо 300 милиона мигриращи работници от селските райони, много от които са изгубили работата си заради кризата.
BG VOICE - вече и в Instagram, последвайте ни. За още новини харесайте и страницата ни във Facebook ТУКСАЩ
САЩ дават десетки милиарди за мрежа от ракети срещу Китай
САЩ имат около 132 000 военнослужещи, разположени в Индо-Тихоокеанския регион
САЩ ще укрепят конвенционалното си възпиране срещу Китай, като създадат мрежа от ракети за прецизни удари по така наречената първа островна верига като част от разходите в размер на 27,4 млрд. долара, които ще бъдат разгледани за Индо-Тихоокеанския театър през следващите шест години, съобщи японското издание „Никей“.
Те формират основните предложения на инициативата Тихоокеанско възпиране, които Индо-Тихоокеанското командване на САЩ внесе в Конгреса.
„Най-голямата опасност за бъдещето на САЩ продължава да бъде ерозията на конвенционалното възпиране“, се подчертава в документа, като се допълва: „Без валидно и убедително конвенционално възпиране Китай е одързостен да предприема действия в региона и в световен мащаб да измести интересите на САЩ. След като военният баланс в Индо-Тихоокеанския регион става по-неблагоприятен, САЩ акумулират допълнителен риск, който може да подтикне противниците към едностранни опити за промяна статуквото.“

По-конкретно, документът призовава за „разполагане на интегрирани обединени сили с мрежи от ракети с прецизни удари западно от Международната линия по протежение на първата островна верига, интегрирана противовъздушна отбрана във втората островна верига и разпределена позиция на силите, която осигурява способността да запази стабилността и ако е необходимо да разпределя и поддържа бойни операции за продължителни периоди“.
Първата островна верига се състои от група острови, включително Тайван, Окинава и Филипините, които Китай вижда като първа линия на отбрана. Стратегията на Пекин за „антидостъп/отказ до зони“ има за цел да изтласка американските сили от Източно и Южнокитайско море в рамките на първата островна верига.
Китай също така се опитва да попречи на американските сили да се приближат до „втората островна верига“ в западната част на Тихия океан, която се простира от Югоизточна Япония до Гуам и на юг до Индонезия.
Индо-Тихоокеанското командване представи инвестиционен план за фискалната 2022 година до фискалната 2027 година на Конгреса на САЩ.
За фискалната 2022 г. той поиска 4,7 млрд. долара, което е повече от два пъти повече от 2,2 млрд. долара, предвидени за региона през фискалната 2021 г., и е близо до петте милиарда долара, които Вашингтон изразходва годишно по отношение възпирането на Русия.
Шестгодишният общ размер на сумата от 27,4 млрд. долара представлява увеличение с 36% спрямо планираните разходи за този период към фискалната 2020 г., което отразява нарастващата тревога за китайската активност около Тайван и Източно и Южнокитайско море.
Планът е структуриран така, че „да фокусира ресурсите върху жизненоважни военни способности за възпиране на Китай“, се изтъква в документа.
„Изискванията, очертани в този доклад, са специално разработени, за да убедят потенциалните противници, че всякакви превантивни военни действия ще бъдат твърде скъпи и вероятно ще се провалят чрез проектиране на надеждна бойна сила по време на криза“, се подчертава още в него.
САЩ имат около 132 000 военнослужещи, разположени в Индо-Тихоокеанския регион според японската бяла книга на отбраната.
BG VOICE - вече и в Instagram, последвайте ни. За още новини харесайте и страницата ни във Facebook ТУККоронавирусът
Във Франция: 60% от новозаразените са с британския щам
Досега във Франция са ваксинирани 3,2 милиона души, от които 1,8 милиона са получили две дози от ваксината срещу COVID
Над 60 процента от новите случаи на заразяване с коронавирус във Франция са свързани с британския щам на коронавируса, заяви френският премиер Жан Кастекс.
„Разпространението на вируса се ускори през изминалите две седмици и това е ясно свързано с британския щам“, каза Кастекс на ежеседмична пресконференция, посветена на COVID-19.
Макар да няма прекалено рязко увеличение на броя на заразените, здравната система продължава да е изключително натоварена, изтъкна френският премиер.

Франция цели да ваксинира поне десет милиона свои граждани до средата на април, 20 милиона до средата на май и 30 милиона до лятото, подчерта Кастекс.
Досега във Франция са ваксинирани 3,2 милиона души, от които 1,8 милиона са получили две дози от ваксината срещу COVID.
BG VOICE - вече и в Instagram, последвайте ни. За още новини харесайте и страницата ни във Facebook ТУК
⇩ Коментирайте ⇩