публикувано

на

Делото за изнасилване срещу Кристиано Роналдо на Катрин Майорга в Лас Вегас през 2009 г. е преместено в Ню Йорк. Това съобщи пред ESPN eдиният от адвокатите на жената.

По-рано агенция Bloomberg и водещи португалски медии съобщиха, че делото е прекратено. Това е станало в съда в Невада където първоначално беше внесен иска.

Според адвокат Лариса Дрохобичер причината е, че не могат да призоват Роналдо, който живее в Италия. Правилата на федералния съд в Ню Йорк да се призовават чужданци са различни от тези на щатския съд и затова адвокатите са прибегнали до смяна на мястото където да подадат иска.

Катрин Майорга твърди, че след купон в Лас Вегас Роналдо я е атакувал в пентхаус апартамента на хотел Palms Casino Resort. „Забавлявахме се с още няколко души, когато купонът се пренесе в апартамента му”, казва Майорга „Той влезе в джакузито с другите и ме помоли да се присъединя. Когато отидох да се преоблека ме последва. Искаше да го целуна и ме хвърли върху леглото и скочи върху мен. Опитваше да ме съблече, а аз държах вагината си с ръце” добави тя. По думите и последвал анален секс.

33-годишният Роналдо категорично отрича твърденията, направени в повдигнатото от Майорга съдебно дело. Майорга призна още, че е отишла в болницата и в полицият, но адвокатът и я посъветвал да не продължава, а да подпише споразумение. Тя напуснала работа, за да вложи всичките си усилия в съдебния процес, а на въпроса защо проговаря едва сега, тя казва че е подписала извънсъдебно споразумение с футболната звезда, но не може да мълчи повече.

Бившият модел започна делото срещу Роналдо през 2010 и съобщи, че е получила споразумение за 287 000 паунда, което й забранява да повтаря обвиненията в изнасилване. Тя даде емоционално интервю за немския “Шпигел”, в което тя го нарече “загубеняк” и „странник”.

В сряда вечерта Роналдо ще изведе съотборниците си в Порто в първия полуфинал срещу Швейцария във финалния турнир на Лигата на нациите.

Победителят ще играе за новоучредената купа срещу някой измежду Англия и Холандия, които играят в Гимараеш в четвъртък.

Спорт

Мария Гроздева и Самуил Донков с нов рекорд в стрелбата

публикувано

на

от

Ден преди да навърши 47 години, Мария Гроздева продължава да изумява със спортното си дълголетие на високо ниво. Тя и Самуил Донков откриха българското участие на вторите европейски олимпийски игри с рекорд.

Двамата подобриха върховото постижение за Европа в квалификациите в дисциплината за смесени отбори на 10 м въздушен пистолет. Гроздева и Донков завършиха с 581 точки в пресявките.

Впоследствие обаче българският тим свали нивото и завърши на седмо място с резултат 148 точки. Руснаците Виталина Бацарашкина и Артьом Черноусов спечелиха дисциплината, с което грабнаха първите златни медали от игрите в Минск.

В края на април Мария Гроздева

заслужи квота за седма поредна олимпиада

и ще участва на игрите в Токио през 2020 г.

Това стана, след като спечели Световната купа в дисциплината 25 метра спортен пистолет на състезание в Пекин, където участваха почти всички водещи състезателки.

Двукратната олимпийска шампионка от Сидни 2000 и Атина 2004 влезе във финала с шести резултат. В решаващата част от състезанието обаче тя беше над всички с резултат от 36 точки. Втора с точка по-малко завърши унгарката Вероника Майер, а трета с 30 точки се нареди Анна Коракаки от Гърция.

Гроздева има пет медала при шестте си поредни участия на олимпийски игри между Барселона 1992 и Лондон 2012 – два златни на 25 метра пистолет и три бронзови на 10 метра въздушен пистолет.

Продължете по-нататък

Спорт

България със световна шампионка в тройния скок

публикувано

на

от

Българската лекоатлетка Александра Начева донесе огромна радост на българските фенове, след като стана световна шампионка за девойки. Това се случи още в първия ден от шампионата на планетата за юноши и девойки до 20 години, който се провежда в Питещ, Румъния.

Още с първия си опит 17-годишната пловдивчанка постигна резултат от 14,13 метра при попътен вятър от 1,4 м/сек. Това беше изравнено най-добро постижение за сезона при девойките, след като през май кубинката Леянис Перес също скочи 14,13 метра в Хавана.

Резултатът на Начева се явява и сериозна заявка за участие на световното първенство при жените, което по план ще се състои в Доха през септември. Нормативът за участие е 14,20 метра.

Световната титла при девойките до 20 години е втора за Начева. През юли миналата година тя грабна отличието с 14,18 метра във финландския гранд Тампере.

Спорт

Златен медал за България в самбото

публикувано

на

от

Минск (23 юни 2019) Мария Оряшкова спечели златен медал на самбо кат. 80 кг.на Европейските игри в Минск. Пресфото - БТА снимка: БОК, Костадин Андонов (ВШ)

Мария Оряшкова донесе първи златен медал на България от европейските игри в Минск. Състезателката, която участва в турнирите в самбо и джудо, спечели в коронния си спорт – самбо до 80 кг. Тя победи представителката на Русия Жанара Кусанова. Деветкратната европейска и четирикратна световна шампионка изоставаше с точка, но успя да реагира и да спечели.

В третия състезателен ден медалите за България бяха общо осем. Освен златото на Оряшкова, тимът спечели четири сребърни и три бронзови медала.

Ден по-рано Цветелина Цветанова донесе бронз в самбото. България вече има девет отличия от надпреварата.

Ансамбълът по художествена гимнастика спечели три комплекта медали. Възпитаничките на Весела Димитрова и Михаела Маевска взеха сребро на пет топки и в многобоя, както и бронз на три обръча и два чифта бухалки.

В индивидуалната надпревара при гиманстичките Катрин Тасева спечели два медала.