“Барселона“ едва ли ще успее да излезе от шока за реванша от осминафинала на Шампионската лига, след като загуби с категоричното 1:4 на собствения си стадион от ПСЖ с пълен обрат в резултата. За каталунците като титуляр в центъра на защитата стартира Жерар Пике, който отсъства в последните няколко месеца заради контузия, а гостите бяха без Неймар заради травма. Домакините поведоха в 27-та минута чрез голямата си звезда Лионел Меси от дузпа, но само пет по-късно пълният обрат започна с гол на Килиан Мбапе след асистенция на Марко Верати. До края на полувремето не паднаха нови попадения. През втората част гостите не дадоха никакъв шанс на каталунския гранд и доведоха нещата до пълен резил за „Барса“. Мбапе оформи хеттрика си след попадения в 65-та и 85-та минути, а между неговите голове точен бе Мойс Кийн.

Така ПСЖ е огромен фаворит за продължаване към четвъртфинала в турнира, в който миналата година загуби финалния двубой – с 0:1 от „Байерн“.