САЩ
Санкциите срещу “Северен поток-2” – в полза на Европа

Посланикът на САЩ в Германия Ричард Гренел посочи в интервю за в. “Билд”, че санкциите на Вашингтон срещу “Северен
поток-2” са взети в интерес на Европа.
“Петнайсет европейски страни, Еврокомисията и Европарламентът – всички те изразиха опасения във връзка с проекта. Чухме от тях, че САЩ трябва да подкрепят усилията им. Затова санкциите са много проевропейско решение”, посочва американският дипломат в интервюто за “Билд”.

По думите на Гренел целта на САЩ още от времето на администрацията на Барак Обама е да не се допусне една или друга страна да придобие прекалено силно влияние в Европа благодарение на енергетиката.
Сенатът на Конгреса на САЩ одобри във вторник законопроекта за бюджета за отбрана за финансовата 2020 година, която започна на 1 октомври. Той задължава администрацията да наложи санкции срещу руските газопроводи “Северен поток-2” и “Турски поток”. На 11 декември документът бе гласуван от Камарата на представителите, а в петък го подписа президентът Доналд Тръмп и той влезе в сила.
На този фон в събота шейцарската фирма “Олсийз” (Allseas), която е подизпълнител на проекта “Северен поток – 2”, обяви, че временно спира работа по газопровода, докато не получи разяснения във връзка със санкциите, наложени от САЩ.
В същото време правителството на Германия определи санкциите срещу двата газопровода като намеса в европейските работи, припомня ТАСС.
BG VOICE - вече и в Instagram, последвайте ни.
За още новини харесайте и страницата ни във Facebook ТУК
-
Българияпреди 2 дни
В Сърбия предлагат най-високите държавни отличия за българите, помагали на децата в катастрофата
-
Интереснопреди 13 часа
МАЛКИ ОБЯВИ В BG VOICE
-
КРИМИпреди един ден
Убийството на Удо Ланге е планирано от месеци
-
Войната в Украйнапреди 2 дни
Загина пилот №1 на Украйна. Смъртта му идва броени дни, след като бе удостоен с Орден за храброст от президента Зеленски (ВИДЕО)
-
Любопитнопреди един ден
“Десетилетия пред другите”: Руски боен робот се оказа опакована китайска играчка (ВИДЕО)
-
СВЯТпреди един ден
Дете загуби крак след нападение на акула във Флорида
-
Интереснопреди 19 часа
Андрю Тейт може би е най-мразеният човек в интернет
-
Българияпреди 20 часа
Костадинов: Или ще управлява “Възраждане”, или останалите ще унищожат страната
-
САЩпреди 17 часа
Жена ругае полицията на 911: Обадила им се над 12 хиляди пъти тази година
-
САЩпреди 2 дни
Съмнения: Тръмп е бил предаден от своя зет
-
Спортпреди 12 часа
Съденият за посегателство над жени Гигс призна, че е нимфоман
-
Интереснопреди 9 часа
Анджелина Джоли даде Брад Пит на ФБР, залял я е с бира пиян
⇩ Коментирайте ⇩