Шампионът „Ливърпул“ продължава с посредственото си представяне в английското първенство и регистрира нова загуба в къщи – този път от „Челси“ с 0:1, в 27-и кръг на шампионата. И двата тима са водени от германци – Юрген Клоп за домакините и Томас Тухел за гостите, а новакът във висшата лига Тухел надхитри титулувания си колега. След поредицата бляскави постижения отпреди пандемията, сега мърсисайдци усетиха вкуса и на антирекорда – след загубата от лондончани те за първи път в клубната си история фиксираха 5 поредни домакински поражения. Мачът започна с превес на „Ливърпул“, но възпитаниците на Томас Тухел изравниха играта, изнесоха я по-напред и дори вкараха гол чрез Тимо Вернер, но той бе отменен заради тънка засада, след намеса на ВАР.

„Челси“ все пак взе преднина преди почивката след премерен удар на Мейсън Маунт. През второто полувреме сините от Лондон бяха почти перфектни в защита и въпреки че се „позаклатиха“ в самия край на мача, удържаха гола преднина и трите точки, важни в борбата за „Топ 4“, откъдето „Ливърпул“ все повече се отдалечава. „Челси“ заема четвъртото място в Англия и е в серия от 10 мача без поражение във всички турнири, откакто ги пое Томас Тухел. След петото поредно поражение у дома и буксуването в средата на таблицата, за „Ливърпул“ и Юрген Клоп остава да си направят съответните изводи.