След драматична загуба в четири сета Григор Димитров напусна Мелбърн

Българският тенисист направи 48 непредизвикани грешки

публикувано

на

Григор Димитров напусна Australian Open след загуба във втория кръг от французина Беноа Пер. Българинът претърпя поражение с 4:6, 4:6, 7:6 (4), 6:7 (2), а срещата продължи 3 часа и 22 минути.

Двамата се срещнаха за четвърти път и за пръв от 2015 г. Пер записа трета победа срещу българския тенисист.

Димитров завърши със седем аса, но и шест двойни грешки. Българският тенисист направи 48 непредизвикани грешки, а уинърите му бяха по-малко – 47. От своя страна Пер, който е 56-и в световната ранглиста, реализира 14 аса.

В третия кръг французинът ще срещне 4-ия в света Стефанос Циципас, който победи също в четири сета Себастиан Баес от Аржентина.

За втори път в последните три години Димитров отпада още във втория кръг след 2020 г.

Още от началото на двубоя Димитров срещаше трудности в сервис геймовете си, които минаваха през повече разигравания и бяха по-дълги. Пер реализира пробив в третия гейм, което му донесе ключово предимство, а по-късно и първия сет.

Втората част стартира с пробив на сметката на французина, който Димитров успя да върне в маратонския четвърти гейм, когато се възползва от третата си възможност. Българинът обаче загуби следващото си подаване, а до края на сета Пер не допусна никакви слабости и поведе с 2:0.

В третата част сервисът на Пер заработи, а Димитров все пак успя да намали броя на грешките. Французинът реализира впечатляващите девет аса, но направи и четири двойни грешки. Димитров не даде нито точка за пробив, но пропусна две такива, които бяха и сетбол. Все пак сетът се реши в тайбрек, в който българинът показа по-здрави нерви в края и взе с последните три точки за 7:4.

Пер набързо поведе с 3:0 в четвъртия сет, но Димитров успя да се мобилизира, върна пробива, с който изоставаше, и изравни. Резултатът започна да се движи гейм за гейм, а след деветия Пер се обърна и към лекар заради неразположение, но дори не напусна корта.

Французинът имаше своите затруднения при движението на корта, но въпреки това сетът влезе в тайбрек, при който Пер показа по-здрави нерви. Той поведе след 2:2 и не даде никакви шансове на Димитров.

BG VOICE - вече и в Instagram, последвайте ни.