Открийте ни и в

Спорт

Тай Туиваса се утеши за загубата с ракия “Бургас 63”, подарък от Багата (СНИМКИ)

публикувано

на

Австралийският боец Тай Туиваса се утеши по необичаен начин за загубата си от Благой Иванов – Багата на турнира UFC 238.

Тай, който има обичай при победа да пие от обувката си, този път трябваше да преглътне загубата от Багата в Чикаго.

Австралиецът публикува днес снимки, на които се вижда че държи бутилка с българска ракия “Бургас 63” и написа в профила си:

“Говорихме преди битката с Благой Иванов и си казахме, че ще трябва да наваксаме след битката ни с по едно питие. Когато се прибрах в хотелската си стая видях, че имам голям подарък от България. Благодаря на Благой и екипът му, че се срещнахме. Благой, ако дойдеш в Австралия, аз ще ти върна услугата. Ти беше по-добър в тази битка.”

View this post on Instagram

If it was easy every cunt would do it. 🤗 Tough times in my past have made me what I am today. Haven’t got to watch it back yet but there’s a winner and a loser in this sport and wasn’t my day. 👎🏽 shoutouts @blagoyivanovmma I said before the fight he’s a soldier and he proved it even more in there like us AUSSIES would say he’s one tough cunt. 💪🏽👊🏽 and a great guy. We talked before the fight and said we would have to catch up after the fight for a drink. As fighters know it’s not always that easy and we didn’t get the chance hospital media etc etc. but I was left with a great present to my room from Bulgaria 🇧🇬 thank you to Blagoy and his crew that I met🙏🏽 and thank you for the present 🙏🏽 if you ever come down under 🇦🇺 I will definitely return the favour ✊🏽 and if you ever wanna run that back I’d love too as well 😂😒👀 but it was you’re day bruv good win. Onto the next. Thanks to all my ride or dies I appreciate y’all 😘🙏🏽 I’ll be back @schwarzenegger 😉

A post shared by Tai ‘BamBam’ Tuivasa | FTA (@bambamtuivasa) on

После Тай Туиваса цитира Арнолд Шварценегер и написа: Ще се върна!

Спорт

Мария Гроздева и Самуил Донков с нов рекорд в стрелбата

публикувано

на

от

Ден преди да навърши 47 години, Мария Гроздева продължава да изумява със спортното си дълголетие на високо ниво. Тя и Самуил Донков откриха българското участие на вторите европейски олимпийски игри с рекорд.

Двамата подобриха върховото постижение за Европа в квалификациите в дисциплината за смесени отбори на 10 м въздушен пистолет. Гроздева и Донков завършиха с 581 точки в пресявките.

Впоследствие обаче българският тим свали нивото и завърши на седмо място с резултат 148 точки. Руснаците Виталина Бацарашкина и Артьом Черноусов спечелиха дисциплината, с което грабнаха първите златни медали от игрите в Минск.

В края на април Мария Гроздева

заслужи квота за седма поредна олимпиада

и ще участва на игрите в Токио през 2020 г.

Това стана, след като спечели Световната купа в дисциплината 25 метра спортен пистолет на състезание в Пекин, където участваха почти всички водещи състезателки.

Двукратната олимпийска шампионка от Сидни 2000 и Атина 2004 влезе във финала с шести резултат. В решаващата част от състезанието обаче тя беше над всички с резултат от 36 точки. Втора с точка по-малко завърши унгарката Вероника Майер, а трета с 30 точки се нареди Анна Коракаки от Гърция.

Гроздева има пет медала при шестте си поредни участия на олимпийски игри между Барселона 1992 и Лондон 2012 – два златни на 25 метра пистолет и три бронзови на 10 метра въздушен пистолет.

Продължете по-нататък

Спорт

България със световна шампионка в тройния скок

публикувано

на

от

Българската лекоатлетка Александра Начева донесе огромна радост на българските фенове, след като стана световна шампионка за девойки. Това се случи още в първия ден от шампионата на планетата за юноши и девойки до 20 години, който се провежда в Питещ, Румъния.

Още с първия си опит 17-годишната пловдивчанка постигна резултат от 14,13 метра при попътен вятър от 1,4 м/сек. Това беше изравнено най-добро постижение за сезона при девойките, след като през май кубинката Леянис Перес също скочи 14,13 метра в Хавана.

Резултатът на Начева се явява и сериозна заявка за участие на световното първенство при жените, което по план ще се състои в Доха през септември. Нормативът за участие е 14,20 метра.

Световната титла при девойките до 20 години е втора за Начева. През юли миналата година тя грабна отличието с 14,18 метра във финландския гранд Тампере.

Спорт

Златен медал за България в самбото

публикувано

на

от

Минск (23 юни 2019) Мария Оряшкова спечели златен медал на самбо кат. 80 кг.на Европейските игри в Минск. Пресфото - БТА снимка: БОК, Костадин Андонов (ВШ)

Мария Оряшкова донесе първи златен медал на България от европейските игри в Минск. Състезателката, която участва в турнирите в самбо и джудо, спечели в коронния си спорт – самбо до 80 кг. Тя победи представителката на Русия Жанара Кусанова. Деветкратната европейска и четирикратна световна шампионка изоставаше с точка, но успя да реагира и да спечели.

В третия състезателен ден медалите за България бяха общо осем. Освен златото на Оряшкова, тимът спечели четири сребърни и три бронзови медала.

Ден по-рано Цветелина Цветанова донесе бронз в самбото. България вече има девет отличия от надпреварата.

Ансамбълът по художествена гимнастика спечели три комплекта медали. Възпитаничките на Весела Димитрова и Михаела Маевска взеха сребро на пет топки и в многобоя, както и бронз на три обръча и два чифта бухалки.

В индивидуалната надпревара при гиманстичките Катрин Тасева спечели два медала.