КРИМИ
Убиха 12-годишно момиче при престрелка между банди в Стокхолм
Детето е станало жертва на рикоширал куршум, докато е разхождало кучето си

Стокхолмската полиция призова днес гражданите, които са станали свидетели на убийството на 12-годишно момиче през уикенда в предградие на шведската столица, да се отзоват и да дадат показания в полицията, предаде ДПА.
Престрелката, при която е загинало момичето, е станала в Боткюрка близо до бензиностанция. То е намерено ранено вчера сутринта и впоследствие е починало от раните си.
Твърди се, че момичето е станало жертва на рикоширал куршум, докато е разхождало кучето си, съобщи шведската обществена телевизия Ес Фау Те. Изпълняващият длъжността полицейски началник за района на Стокхолм Пале Нилсон заяви, че се разпитват няколко души. Случаят е определен като убийство. Засега няма арестувани, съобщи телевизията.
Смъртта на 12-годишното момиче предизвика голям обществен отзвук в Швеция на фона на тревожното увеличаване от няколко години на престрелките, свързани с престъпни банди, посочва Франс прес.
На местопрестъплението граждани поставиха цветя и свещи.
BG VOICE - вече и в Instagram, последвайте ни.
За още новини харесайте и страницата ни във Facebook ТУК
-
САЩпреди един ден
12 войници от Националната гвардия са отстранени заради връзки с крайнодесни групи
-
СВЯТпреди един ден
На тръгване от Белия дом: Тръмп помилва бившия си съветник Стив Банън и още над 70 души
-
ЧИКАГОпреди 3 дни
Мъж живял с месеци на летище O’Hare, страхувал се да лети в пандемия
-
САЩпреди 8 часа
Още с първото си влизане в Овалния кабинет Байдън подписа „смели“ укази, отменящи политики на Тръмп
-
САЩпреди 13 часа
Тръмп иска да изостави републиканците и обмисля да създаде своя партия
-
САЩпреди 3 дни
Капитолия е под пълна блокада
-
САЩпреди 16 часа
Павел Вълнев събра българи в Чикаго за идеи за промяна на България (ВИДЕО)
-
КРИМИпреди 3 дни
Четвърта жертва на масовата стрелба в Чикаго от преди седмица
България
Измамница краде пари с фалшиви кампании за болни деца и за сметка на фондация
Проверката е възложена на столичната полиция
Проверяват сигнал за злоупотреби, свързани с неправомерно използване на името на благотворителна фондация. Със случая се е заела Софийската районна прокуратура.
От сигнала става ясно, че до фондация „За Доброто“ е достигнала информация за жена, която злоупотребява с името й, използвайки кампанията „Фонд за деца на герои“ за лично облагодетелстване. Това заявиха самите създатели на истинската група
‼️ Приятели, внимавайте на кого дарявате! ‼️
Днес Фондът за децата на герои стана жертва на измама. Жена, представяща…
Posted by Фонд #задецатанаГерои on Tuesday, January 19, 2021
От информация във Facebook се разбира, че измамницата е създавала страници, като използвала изображения и призиви от кампанията, посочвала собствената си банкова сметка и събирала средства по тях, а по-късно премахвала създадените от нея страници.
В сигнала на фондацията се посочва също, че жената се възползва и от кампании по набиране на средства за лечение на деца по същата схема, като използва техни снимки и предоставя своя банкова сметка.
Предстои от проверката да се установи дали има достатъчно данни за извършено престъпление от общ характер и по кой текст от Наказателния кодекс.
Проверката е възложена на столичната полиция.
BG VOICE - вече и в Instagram, последвайте ни. За още новини харесайте и страницата ни във Facebook ТУКБългария
На пешеходна пътека в „Дружба“ кола помля майка с детето й
Момиченцето е с тежка мозъчно-черепна травма, майката – с множество наранявания и опасност за живота
Тежък пътен инцидент е станал тази сутрин в столичния кв. „Дружба“.
Автомобил е блъснал жена, която е била гушнала детето си, когато са пресичали на пешеходна пътека пред блок 155 в квартала.
„Шофьорът е на 76 години. Той е останал на мястото на инцидента“, казаха от СДВР.
„Сигналът за инцидента е подаден 8,27 часа. Той е станал в кв. „Дружба“ пред блок 155. За 11 минути екип на „Спешна помощ“ е пристигнал на мястото. Установено е, че жената е била гушнала детето си, когато са я блъснали.
Момиченцето е на 2 години и има черепно-мозъчна травма. Жената е на 34 години и е с политравма – множество наранявания. Двете са откарани веднага в болница „Света Анна“.
След като се стабилизира, детето ще бъде преместено в „Пирогов“, каза Катя Сунгарска, говорител на столичната „Спешна помощ“.
„Пострадалата жена също е с черепно-мозъчна травма и е с опасност за живота. Тя има и счупване на дясна бедрена кост. Настанена е в реанимация. Детето вече е транспортирано в „Пирогов“, допълниха от болница „Св. Анна“.
BG VOICE - вече и в Instagram, последвайте ни. За още новини харесайте и страницата ни във Facebook ТУКБългария
20 г. затвор за Викторио, който уби приятелката си и дъщеря им
„20 години за два живота! Кажете как да го приемем! Ето затова ще има убийства в България“, реагираха близките на жертвите.
Викторио Александров, който уби приятелката си Дарина и дъщеря им Никол, бе осъден на 20 години затвор. Софийски градски го призна за виновен за жестокото престъпление. Присъдата ще се изпълни при строг режим.
Александров трябва да плати и кръвнина 200 хил. лв. на майката на убитата Дарина и още 200 на бащата.

Решението не е окончателно и може да се обжалва.
Веднага след решението на съда близките на Дарина не скриха разочарованието си.
„20 години за два живота! Кажете как да го приемем! И кой нормален човек би го приел това нещо? Ето затова ще има убийства в България и всеки ден ще стават, защото няма съд и няма закони“, заяви лелята на жертвата, цитирана от bTV.
BG VOICE - вече и в Instagram, последвайте ни. За още новини харесайте и страницата ни във Facebook ТУК
⇩ Коментирайте ⇩