Още спорт
Формула 1 набеляза “Българския лъв”. Постави го сред най-ярките таланти (СНИМКА)
През новия сезон Никола Цолов ще се състезава във Формула 3.

Официалният сайт на Формула 1 направи селекция на най-вълнуващите и прогресиращи млади таланти, поели към световния шампионат.
И в нея намери място българският пилот Никола Цолов, който през 2022 година спечели титлата в испанската Формула 4, а през новия сезон ще се състезава във Формула 3.
Авторите на селекцията не указват точните критерии, по които са подбрани пилотите, но те са подредени по възраст и по това колко близко до Формула 1 е шампионатът, в който се състезават или ще се състезават през новия сезон.

Списъкът да започва с пилоти от Формула 2, при това вече натрупали опит зад гърба си като Аюми Иваса (22 години) и Енцо Фитипалди (21 години).
Никола Цолов е представен втори в групата на 16-годишните, като е посочен и прякорът му „Българския лъв”.

Другият 16-годишен пилот в селекцията е италианецът Андреа Кими Антонели, който част от програмата за млади пилоти на Мерцедес и има зад гърба си две световни титли в картинга, а през 2022 спечели титлите във Формула 4 в Германия и Италия.
„Страхотно е да направя крачката направо от Формула 4 към Формула 3.
Формула 3 е голяма крачка и по отношение на пилотирането, ще бъде много трудно защото тук карат много добри пилоти.
Всичко се разви много бързо, особено миналата година.
През декември 2021 дори не беше сигурно, че ще карам във Формула 4. Това стана факт през януари, така че оттам нататък всичко тръгна много бързо, но аз успях да се адаптирам.

Нямам търпение да започне новият сезон”, заяви самият Цолов преди броени дни пред сайта на Формула 3, цитиран от sportal.
BG VOICE - вече и в Instagram, последвайте ни.
За още новини харесайте и страницата ни във Facebook ТУК
-
Български историипреди 16 часа
Спасителен план за църквата “Св. Иван Рилски” в Чикаго – българин купи едната ипотека
-
Обществопреди 23 часа
Пиян вилнее в Спешното в Кюстендил, предредили го. Преди това си счупил чаша в главата
-
Съд и прокуратурапреди 2 дни
Вера от Илинойс открадна пилешки крилца за $1,5 млн. от училищния стол
-
Кримипреди 17 часа
Делото „Рамбо“: Иво убил приятелката си, мумифицирал я и спал с нея 3 месеца
-
Астрологияпреди 24 часа
ХОРОСКОПЪТ ЗА 3 ФЕВРУАРИ: Телци, погрижете се за здравето си! Раци, ще се справите с всичко!
-
САЩпреди един ден
8 смъртни случаи заради лошото време в САЩ, идват студове от 45 градуса под нулата
-
Кримипреди 2 дни
19-годишна българка влиза в затвора за кражбата на £1000 в Йорк
-
Крими в САЩпреди 2 дни
Тялото на 96-годишна жена открито във фризер в Чикаго, полицията арестува дъщеря й
-
Астрологияпреди 2 дни
ХОРОСКОПЪТ ЗА 2 ФЕВРУАРИ: Телци, работете рационално! Водолеи, концентрирайте се!
-
Обществопреди 2 дни
Христо Грозев се мести в САЩ – руски агенти го дебнат в Австрия
-
Здравеопазванепреди 2 дни
52-годишна българка роди инвитро
-
Лайфстайлпреди 16 часа
Почина Пако Рабан – шампионът на металните дрехи