Открийте ни и в

Спорт

Цвети се бори, но не успя срещу Серина

Тази победа показва колко корави могат да бъдат майките, каза Уилямс за българката

публикувано

на

Цветана Пиронкова отпадна на четвъртфинал на Откритото първенство на САЩ по тенис. Българката загуби от бившата номер 1 в света – Серина Уилямс с 6:4, 4:6, 2:6.

Така приключи приказката на родената в Пловдив тенисистка, която се завърна на корта след близо 3 години отсъствие. Въпреки загубата Пиронкова, която през март 2018 г. роди първото си дете, заслужава аплодисменти за представянето си и за това, че успя за трети пореден път в кариерата си да достигне на четвъртфинал на турнир от Големия шлем.

Серина Уилямс – победителката в 23 от четирите най-важни надпревари през годината, се оказва непреодолимо препятствие за родената в Пловдив тенисистка. За Пиронкова това беше пета загуба в срещите помежду им.

Тази победа показва колко корави могат да бъдат майките, обяви в интервю на корта Серена Уилямс.

Когато родиш дете, можеш да направиш абсолютно всичко. Тя (бел. ред. – Пиронкова) игра много силно. Изумително е това, което постигна! Невероятна е и заслужава уважение. В един момент дори си помислих, Боже, как го прави! Но тя все пак е по-млада от мен“, не скри Серина възхищението си от представянето на българката.

Виж цялата статия

Серина Уилямс се отказа от двубоя от втори кръг на Ролан Гарос срещу Цветана Пиронкова. Новината съобщи „Евроспорт“.

Официалният сайт на турнира обяви, че отказът на носителката на 23 титли от Големия шлем е свързан с проблеми в ахилесовото сухожилие, които са се появили след сутрешната тренировка на американката. Според лекарите тя нямало да може да се възстанови в следващите четири седмици.

Серина и Цвети трябваше да се изправят една срещу друга за втори път в последните няколко седмици.

Пиронкова, която Уилямс спря преди полуфинала на US Open обаче продължава напред към третата фаза на турнира, където ще се изправи срещу Барбора Стрицова или Барбора Крейчикова.

BG VOICE - вече и в Instagram, последвайте ни. За още новини харесайте и страницата ни във Facebook ТУК

от

Серена Уилямс отново излиза на пътя на Цветана Пиронкова. Този път сблъсъкът между американката и българката ще е на „Ролан Гарос“ в Париж. Серена е трикратна шампионка в турнира, а с Цвети ще се срещнат в мач от втория кръг на надпреварата.

Двубоите на него започват в 12 часа с мача Рената Сарасуа – Елина Свитолина, след което на корта излизат Пиронкова и Уилямс.

Това ще бъде втори мач помежду им за едва три седмици. На US Open 23-кратната шампионка от Шлема спря Пиронкова на четвъртфиналите след драматичен двубой.

„Ще бъде дълъг мач, тя ще връща много топки от основната линия. Но и аз съм готова за същото“, каза Уилямс, която дотук има пет победи в пет мача срещу Пиронкова.

В първи кръг Пиронкова победи Андреа Петкович от Германия с 6:3, 6:3, докато Уилямс се справи със сънародничката си Кристи Ан (7:6, 6:0).

Спорт

Григор Димитров с десета победа на „Ролан Гарос“

В Париж българинът не даде шанс на французина Грегоар Барер.

публикувано

на

от

Гришо стартира с победа участието си на „Ролан Гарос“ в Париж. Българинът победи с 6:3, 6:2, 6:2 представителя на домакините Грегоар Барер, който заема 103-ото място в световната ранглиста.

Това беше десетият успех на Димитров в 19 мача в надпреварата в Париж.

Следващият му съперник ще е Андрей Мартин, намиращ се с едно място пред Барер в ранглистата. Словакът победи в три сета Жоао Соуса.

По-рано с бърз успех започна и носителят на 17 титли от Големия шлем Новак Джокович. Водачът в световната ранглиста стигна до 6:0, 6:2, 6:3 срещу Микаел Имер за малко повече от час и половина, пише „Дневник“.

Димитров беше изправен пред предизвикателство още в началото на мача, като допусна ранен пробив и изоставаше с 0:2. Българинът даде бърз отговор и взе пет поредни гейма, като направи два последователни пробива на нула, а след това стигна до 6:3.

Във втория сет Димитров продължи да играе силно при сервиса на съперника си и след нови три пробива направи 6:2.

Два маратонски гейма се оказаха в основата на успеха на българина в третия гейм. В тях той положи много усилия и имаше общо 12 възможности за пробив, като постигна целта си и това му отвори вратите към победата. При 5:2 Димитров сервираше за приключване на мача, но изостана с 15:40, след което направи обрат и премина във втория кръг на турнира.

Денят предложи два забележителни обрата. Игралите във финала в Хамбург миналата седмица Андрей Рубльов и Стефанос Циципас продължиха в турнира, след като губеха с по 0:2 сета мачовете си срещу Сам Куери и Жауме Мунар.