Сблъсъкът между английския и испанския гранд  остава завързан след първия двубой от осминафиналите на Шампионската лига, в който отборът на "Челси" спечели ценен аванс , след като победи испанския тим с 1:0 като гост. Заради ограниченията за пътуване на английски отбора заради COVID-19, двубоят се игра в Букурещ, Румъния. “Сините” от Лондон бяха по-настоятелни, въпреки че испанците бяха сочени като фаворити в двубоя. В 68-та минута, Оливие Жиру се разписа с атрактивен ножичен удар. Първоначално голът бе отменен за засада, но след консултация с ВАР бе решено, че топката е стигнала до френския национал след докосване на Марио Ермосо от "Атлетико", а не на Мейсън Маунт, и попадението бе зачетено.

“Дюшекчиите” не намериха начин да реагират на удара в оставащите минути и очакват реванша в лоша позиция - с гол пасив на гости. "Челси" още няма загуба под ръководството на новия наставник Томас Тухел вече в осем мача. Жълтите картони за Маунт и Жоржиньо, които ще пропуснат реванша на “Стамфорд Бридж” след три седмици, все пак са обстоятелство в полза на испанците, така че крайният изход от двубоя остава неясен.