Австралийската колоездачка Пейдж Греко спечели първия си златен медал на Параолимпиадата в Токио на 25 август. Греко победи съперниците си в колоезденето на писта на разстояние 3 км в клас С3. Греко измина дистанцията за 3 минути 50,815 секунди. Така тя постави нов световен рекорд. В клас С3 има хора с умерени дисфункции на горните или долните крайници, както и спортисти с парализа или лезии на крайниците. Второто място в колоезденето зае представителят на Китай Уанг Сяомей. Бронз спечели германката Дениз Шиндлер. Ден по-рано в Токио се проведе церемонията по откриването на XVI летни параолимпийски игри. Събитието се проведе без зрители. 163 отбора взеха участие в церемонията, отбори от още 20 държави отказаха да присъстват на парада на спортистите.