Австралия победи тима на Обединените Арабски Емирства с 2:1 в Катар в плейофен мач от квалификациите за Световното първенство по футбол през 2022-а. Така националният отбор на Австралия ще бъде представителят на Азия в междуконтиненталния плейоф срещу петия от зона Южна Америка – Перу на 13 юни. Победителят от двубоя, който също ще се играе на неутрален терен, ще заеме едно от последните две свободни места за шампионата по-късно тази година в Катар. За финалната квота на 14 юни ще играят съставите на Коста Рика и Нова Зеландия. Австралийците поведоха с 1:0 в 53-ата минута с попадение на Джаксън Ървайн, но само четири по-късно футболистите на ОАЕ изравниха. Натурализираният бразилец Кайо Канедо реализира за 1:1 в 57-ата минута. Победният гол за Австралия дойде в заключителните моменти на мача, а негов автор в 84-ата минута бе Айдин Хрустич.