Отборът на Байерн Мюнхен победи чешкия Виктория Пилзен с 5:0 като домакин в среща от третия кръг в група С на Шампионската лига по футбол. Германският първенец доминираше напълно срещу противника си и записа трети пореден успех в групата, като все още не е допусна гол. Байерн е начело във временното класиране с 9 точки и няма поражение в груповата фаза на турнира вече 31 мача, поставяйки нов рекорд по този показател. Тимът на Виктория Пилзен остава без спечелена точка до момента и голова разлика 1:12 от трите си изиграни срещи. Лерой Сане отбеляза две попадения за домакините, Серж Гнабри, Садио мане и Ерик-Максим Чупо-Мотинг добавиха по един гол във вратата на чешкия тим. Лерой Сане откри головата сметка за германския шампион с попадение още в седмата минута след като получи добро подаване от Джамал Мусиала и прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на гостите за 1:0. Вторият гол за Байерн дойде шест минути по-късно, в 13-ата, когато Леон Горецка намери отлично Серж Гнабри и той бе точен за 2:0.

В 21-ата минута Садио Мане завърши страхотна индивидуална акция с попадение за 3:0 в полза на гранда от Мюнхен. Мусиала можеше да увеличи аванса на домакините четири минути по-късно, но не успя да преодолее стража на Виктория Пилзен. Той вкара топката във вратата на съперника в 36-ата минута, но попадението му не бе зачетено заради засада след преразглеждане на ситуацията със системата за видеоарбитраж – ВАР. Пет минути след подновяването на играта Лерой Сане отбеляза второто си попадение в мача, възползвайки се от асистенция на Садио Мане в 50-ата минута. Девет минути по-късно, в 59-ата Горецка намери влезлия като резерва Ерик-Максим Чупо-Мотинг и се разписа за 5:0. Мане пропусна още една обещаваща възможност за Байерн Мюнхен в 77-ата минута, когато ударът му бе блокиран от защитник. В следващия кръг в турнира германският тим ще гостува в Чехия на 12 октомври.