Байерн Мюнхен се справи с Барселона с 2:0 след като Роберт Левандовски се завърна срещу бившия си клуб във вторник.

И двамата гости в Германия загубиха: Барселона падна с 2:0 на "Алианц Арена" в група С, а Левандовски се завърна на познатия стадион, но срещу клуба, който напусна през лятото след осем плодотворни сезона в Бавария.

Полякът вкара хеттрик при дебюта си в Шампионската лига за Барса, когато каталунците победиха Виктория Пилзен с 5:1 миналата седмица.

Той беше невероятно близо до откриване на резултата през първото полувреме в Мюнхен, но Байерн излезе напред пет минути след началото на второто полувреме, когато Лукас Ернандес засече с глава центриране от корнер.

Четири минути по-късно Лерой Сане покачи на 2:0, а с това Байерн на Юлиан Нагелсман постигна две от две победи в групата.