Кризата в Манчестър Юнайтед се задълбочи още повече и опъна до краен предел нервите на феновете. Червените дяволи записаха нова срамна страница - загуба с 0:4 като гост на непретенциозния Брентфорд, след която се закотвиха на дъното в класирането. В първия кръг играчите на Тен Хаг паднаха с 1:2 от Брайтън и очакванията бяха във втория си мач от сезона да се реваншират на запалянковците, но вместо това поднесоха поредна горчива чаша. Юнайтед беше истински безпомощен на терена срещу "пчеличките", като не помогна и попадането сред титулярите на Кристиано Роналдо. Португалецът, който бойкотира по-голямата част от предсезонната подготовка, не успя с нищо да помогне на тима си. Първото попадение в полза на домакините падна в 10-ата минута, когато Джош Дасилва стреля от границата на наказателното поле, което пък доведе до кошмарна грешка на Давид де Хеа, тъй като топката премина под плонжа му и се оказа в мрежата за 1:0. Вторият гол дойде в 18-ата минута, когато нова грешка на Де Хеа доведе до нова загубена топка в опасна зона, а там Матиас Йенсен се възползва и отбеляза за 2:0. Бен Мий вкара за 3:0 в 31-ата минута, а четвъртото попадение за домакините падна в 35-ата минута, когато дълга топка бе поета от Айвън Тони, който пък намери отлично Брайън Мбемо, а той се разписа за 4:0. Треньорът на Барселона Шави Ернандес изрази разочарованието си и след нулевото равенство срещу Райо Валекано в първия мач от Ла Лига. "Разбирам разочарованието, имахме големи надежди. Ще трябва внимателно да анализираме мача и да видим къде сме сбъркали. Продължавам да вярвам в нашия модел на работа и очаквам резултатите да са много по-добри. Райо Валекано се защитаваше добре и не ни позволяваше да създаваме положения. Тъжно е, защото искахме да покажем на феновете, че сме на прав път. Сега просто моля за търпение“, каза Шави. Барселона приема Реал Сосиедад във втория кръг на Ла Лига.