Англия ще се отправи към Световното първенство в серия от шест мача без победа, но намали натиска върху мениджъра Гарет Саутгейт, спасявайки равенството срещу Германия 3:3, след като губеше с 0:2. Решението на Саутгейт да заложи в защита на Хари Магуайър без малко да му коства поста, след като защитникът допусна грешки, които позволиха на гостуващия Бундестим да поведе с два гола. Междувременно Магуайър е отписан на клубно ниво от мениджъра на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг. Англия стигна до пълен обрат на Уембли едва през второто полувреме след голове на Люк Шоу (71'), Мейсън Маунт (75') и Хари Кейн (83'-дузпа). Грешка обаче на Ник Поуп попречи на домакините да запазят преднината си и Кай Хавертц изравни три минути преди края с втория си гол. Така Англия завърши групата без победа и с актив от само три точки. Германия също не оправда очакванията и финишира със седем точки и една победа. Всъщност двете футболни сили направиха един зрелищен мач единствено заради честта си.

Домакините изпаднаха в долната дивизия след загубата от Италия, а Германия загуби шансове за първото място в група 3 на Лига "А" след поражението от Унгария.