Първата ни ракета при мъжете Григор Димитров се справи с руснака Аслан Карацев в три сета, с 7:6(3), 7:5, 6:2, след над 2 часа игра на Аустрелиън Оупън. Победата е втора за българина над този съперник, след като именно на този турнир Димитров записа единствената си загуба от Карацев досега и то на четвъртфинала през 2021 година. Следващият съперник на Григор е сърбинът Ласло Джере. Първият сет започна убедително за българина, като успя да вземе сервис гейма си за старт в мача, без да допусне руснака да направи нито една точка. Карацев успя да вземе също толкова лесно своя сервис. Тенисистите продължиха да си взимат подаванията си убедително, което доведе до логичен тайбрек в тази част. Той започна също толкова оспорвано, преди Григор да влезе в серия при 2:2 точки - 3 бързи точки за него, което му даде комфортен аванс и 3 поредни сетбола, а нашето момче не пропусна да затвори частта. Вторият сет предложи още от същото, като състезателите печелеха сервис геймовете си без особени проблеми. При 5:5 се нещата отиваха към пореден тайбрек, но тогава Гришо успя да спечели изключително труден пробив след като се мина през 5 възможности да го стори, преди да стане факт. Българинът затвърди пробива, за да спечели със 7:5. Третият сет започна също толкова оспорвано, но умората при руснака си каза думата и Гришо успя да се наложи след 2:2 гейма, действайки експересно, без да загуби гейм до края.