Шампионът от 2014 г. Григор Димитров започна с убедителна победа участието си на турнира на твърди кортове в Акапулко (Мексико), който е от категория АТП 500. В първия кръг Димитров победи Адриан Манарино (Франция), отстранявайки го след 6:4, 3:0 и отказване. В първата част Димитров, който е поставен под №5 в схемата, стигна до пробив за 4:3, след непредизвикана грешка на френския левичар от бекхенд. При 5:4 българинът сервираше за спечелване на сета. Той успя да отрази общо три точки за рибрейк преди да затвори сета. Димитров проби на старта на следващата част, след което затвърди за 2:0. Последва нов брейк след двойна грешка на Манарино, който в следващия гейм се отказа заради проблеми в крака. Това беше трети дуел между двамата, като Димитров продължава да няма загуба от този съперник. Следващият съперник на Димитров е Миомир Кецманович. Сърбинът победи испанския ветеран Фелисиано Лопес с 6:4, 6:4. Българинът и сърбинът никога не са се срещали в ATP тура. Победителят от Димитров - Кецманович ще отиде на четвъртфинал, където съперник ще е спечелилият двубоя Франсес Тиафо - Лоренцо Мусети. Миналата година Димитров достигна до полуфиналите в Акапулко, където отстъпи пред бъдещия шампион Рафаел Надал.