Най-добрият ни тенисист Григор Димитров стартира с чиста победа участието си на Мастърса в Синсинати, който поради пандемията от COVID-19 се провежда в Ню Йорк. Българинът надви 42-ия в света Юго Юмбер от Франция с 2:0 сета (6:3, 6:4), а срещата продължи час и 25 минути. Това бе първи официален мач за 29-годишния българин след дългата пауза в сезона заради коронавируса. Българинът участваше в демонстративните надпревари от "Адриа Тур" в Сърбия и Хърватия, но след това даде положителен резултат за COVID-19 и се лекуваше в Монте Карло. Бившият №3 в света постигна втора победа над 22-годишния французин във втория мач помежду им. Срещата започна добре за българина, който реализира пробив за 3:1 и го задържа с лекота за успех в първата част с 6:3. Във втория сет Юмбер поведе с брейк за 3:1, който обаче Димитров веднага върна, преди да пробие съперника си за втори път. С извоюваното предимство Григор спечели мача след 6:4. В следващия кръг българинът ще срещне унгареца Мартон Фучович, който се справи с Норберт Гомбос от Словакия.