Лука Дончич вкара 34 точки, 12 борби и 12 асистенции за победата на Далас Маверикс над Лос Анджелис Лейкърс със 128:110 като домакин в среща от редовния сезон на НБА. Словенският баскетболист вкара 12 от своите 23 опита от игра, включително 4 тройки, преди да бъде оставен на пейката през цялата последна четвърт. За него постигнатият „трипъл-дабъл“ бе десети през сезона и общо 46-ти в кариерата му. Реджи Бълок завърши със 17 пункта, а 14 добави Давис Бертанс. За Маверикс това бе четвърта поредна победа като домакини и четвърти успех в последните 5 мача на отбора. Лейкърс, който бе без звездите си Леброн Джеймс и Антъни Дейвис, загуби трети пореден двубой в НБА. Малик Монк бе най-резултатен за „езерняците“ с 28 точки, а Ръсел Уестбрук реализира 25. Милуоки записа успех като гост на Филаделия със 118:116 след 40 точки, 14 борби и 6 асистенции за Янис Антетокумпо. Той направи чадър срещу Джоел Ембийд при оставащи 1.6 секунди и донесе победата на Бъкс. Крис Мидълтън добави 22 точки, 9 борби и 7 асистенции, а Джру Холидей се включи с 18 точки и 10 асистенции за гостите. Джеймс Хардън поведе домакините с 32 пункта и 9 асистенции, докато Ембийз завърши с 29, 14 борби и 7 асистенции. Филаделфия загуби втори пореден мач. Победа като гост постигна и Чикаго Булс над Вашингтон със 107:94. Демар Дероузан отбеляза 14 от своите 32 точки в четвъртата част, а Никола Вучевич се включи с 27 за триумфа на „биковете“. Зак Лавин пък вкара всичките си 14 точки във втората четвърт. Руи Хачимура бе най-резултатен за домакините с 21. Кевин Дюрант отбеляза 41 точки и овладя 11 борби за победата на Бруклин над Детройт със 130:123 като домакин. Дюрант реализира 16 точки в третата четвърт, а Кайри Ървинг добави 24 във втория си домакински мач за Нетс от началото на кампанията. В последната среща Лос Анджелис Клипърс надигра като домакин Юта със 121:115 след 34 точки, 2 борби и 6 асистенции на Пол Джордж.