Маями Хийт направи втора крачка към 1/2-финалите в Източната конференция, след като записа победа със 115:105 над Атланта Хоукс в мач №2 от плейофната серия между двата отбора. Джими Бътлър отбеляза рекордните си за елиминациите 45 точки, в това число 7 в последните минути на четвъртата част, с което реши мача в полза на Хийт. Тайлър Херо добави 15 за "горещите", докато Макс Струс завърши с 14, а Гейб Винсънт заби 11. Маями, които са № 1 в схемата на Изток, дръпнаха с 16 пункта в началото на последния период от двубоя, но в края на срещата авансът им сериозно се стопи. Богдан Богданович вкара 29 точки за Атланта, 19 от които в последната четвърт. Трей Йънг се върна към обичайната си резултатност и записа 25 точки на своята сметка, след като в първия мач отбеляза едва 8. Той обаче цели 10 пъти загуби притежание топката, което е антирекорд в кариерата му. Де’Андре Хънтър добави 16, а Джон Колинс завърши с 13 точки и 10 борби за Ястребите. Позитивното за състава на Атланта е, че те бяха много по-конкурентни на съперника си, след като в неделя отстъпиха с 91:115. Мач №3 е в петък в Атланта. Статистиката в NBA сочи, че в 92,4% от случаите, когато отбор повежда с 2-0 в плейофите, той печели и серията. Хоукс никога до момента не са обръщали серия, когато са губели с 0-2 (0-25), а Хийт никога не са губили преднина от 2-0 (17-0) и Джими Бътлър ще се постарае това да не се случи.