Световният номер 1 Новак Джокович достигна до полуфиналите на турнира от Големия шлем “Ролан Гарос” в Париж. Сърбинът преодоля италианеца Матео Беретини в четири сета - 6:3, 6:2, 6:7 (5), 7:5 и за място на финала ще спори с Краля на клея Рафаел Надал, който също загуби сет срещу аржентинеца Диего Шварцман. Това ще бъде мач №58 между Джокович и Надал, като сърбинът води с 29:28 победи. Двамата играха и на финала през м.г., когато Надал спечели в три сета. Рафаел Надал е рекордьор по титли на „Ролан Гарос“. Той е вдигал трофея 13 пъти до този момент. Испанецът е първи и по титли от Големия шлем – 20, колкото има и Роджър Федерер, но сега Рафа получава възможност да се изкачи еднолично на върха. Мачът на Ноле срещу деветия в света италианец продължи цели 3 часа и 32 минути, като сърбинът завърши с 10 аса, спечели 4 от деветте точки за пробив и направи една двойна грешка. Неговият съперник не реазилиза нито един пробив от трите си възможности, направи три двойни грешки, но изпълни 11 аса. Двубоят беше прекратен в края за около 20 минути, тъй като публиката започна да напуска трибуните в 22,55 часа, за да спази наложените от властите ограничения. Част от зрителите пренебрегнаха призивите на диктора и останаха на трибуните, което наложи играта да бъде спряна, за да бъдат опразнени седалките.