Далас постигна първа победа във финала на Западната конференция на NBA, налагайки се над Голдън Стейт със 119:109. Въпреки това обаче Маверикс изостава в общия сблъсък с 1:3, като на съперника му трябва само още един успех, за да продължи напред. Лидерът на тексасците Лука Дончич вдъхнови тима за успеха, като само една асистенция го лиши от това да завърши мача с трипъл-дабъл. Словенецът отбеляза 30 точки, спечели 14 борби и остана с 9 асистенции. Реджи Бълок успя да вкара рекордните за него във финалите 6 стрелби от трите точки от общо 20 за Маверикс. Защитата на домакините успя да ограничи звездния тандем на Голдън Стейт Стивън Къри и Клей Томпсън, които вкараха общо 32 пункта. Далас имаше голямо предимство във втората и третата част на срещата, които бяха отделени от повече от 20 минути пауза, след като покривът на залата "Американ Еърлайнс Сентър" прокапа заради поройния дъжд над града. Далас успя да поведе с 29 точки, което се оказа достатъчно, въпреки финалния натиск на Голдън Стейт. Фини-Смит завърши с 23 точки за Далас, Джейлън Брансън - с 15, а Макси Клебър - 13. Къри бе най-резултатен за Уориърс с 20 точки и 8 асистенции. Джонатан Къминга вкара 17 точки за тима в края, Джордан Пуул завърши с 14, а Моузес Мууди - с 10.