Полша загуби от Аржентина с 0:2 в последен мач от група С на Световното първенство по футбол в Катар. Поражението за "Дружина полска" обаче не се оказа фатално и двата отбора продължиха в елиминациите на турнира за сметка на Мексико и Саудитска Арабия, които завършиха при резултат 2:1 в полза на "ацтеките" в другата среща. На стадион "974" аржентинците доминираха тотално от самото начало на двубоя, но Войчех Шчесни и компания успяха да издържат на натиска до почивката. Шчесни бе с основна заслуга за нулевото равенство на полувремето, след като вратарят на Ювентус спаси дузпа на Лионел Меси в 39-та минута. Малко след началото на втората част обаче възпитаниците на Лионел Скалони поведоха в резултата след точната интервенция на Алексис МакАлистър, за когото това бе първи гол с националната фланелка. Двукратните световни шампиони продължиха да търсят второ попадение и го постигнаха в 67-та минута, когато Хулиан Алварес се разписа с прецизен изстрел, който не остави шансове на Шчесни. До края Аржентина можеше да вкара и още голове, но няколко пропуска и добрите изяви на Шчесни под рамката оставиха резултата непроменен. До 96-та минута на мача между Саудитска Арабия и Мексико, поляците се класираха за осминафиналите заради два жълти картона по-малко, след като имаше пълно равенство по показателите между двата състава - точки, голова разлика, вкарани и допуснати голове. В шестата минута на продължението обаче ситуацията се промени в полза на европейците след попадението на Салем Ал-Досари, което се оказа почетно за отбора на Ерве Ренар.

Преди това в началото на втората част Хенри Мартин и Луис Чавес бяха точни за мексиканците, на които обаче им трябваше и трети гол заради повечето официални предупреждения. В крайна сметка, те не успяха да стигнат до такъв, а саудитите се добраха до почетен дълбоко в добавеното време. Така Аржентина и Полша продължават към осминафиналите в Катар, като "албиселесте" ще играят с втория от група D - Австралия, на 3 декември в Ал Раян, докато ден по-късно "Дружина полска" излиза за сблъсък срещу настоящите носители на трофея Франция. В другите два ясни 1/8-финала Нидерландия се изправя срещу САЩ, а Англия има за съперник Сенегал.