Левски надви Берое с минималното 1:0 като гост в последен мач от 12-ия кръг в Първа лига. На стадиона под Аязмото „сините“ стигнаха до трите точки след ранен гол на Ивелин Попов. Бившият национал отбеляза единственото попадение в срещата още в третата минута. Дълъг пас на Цунами в наказателното поле доведе до неразчетено излизане на вратаря на заралии Иван Караджов и Попов се възползва от грешката, за да се разпише хладнокръвно в мрежата на домакините. Попадението бе разгледано от Системата за видеоповторение (ВАР) за евентуално нарушение на Илиян Стефанов срещу Караджов, но в крайна сметка бе зачетено. До края на полувремето не паднаха нови голове, като „сините“ уцелиха и греда.

След почивката възпитаниците на Николай Киров се поактивизираха, но рядко застрашаваха сериозно вратата, пазена от Пламен Андреев. От другата страна, воденият от Станимир Стоилов тим можеше да си подпечата успеха след комбинация между Уелтън и Роналдо, но вторият не успя да вкара от близка дистанция. Роналдо имаше още две възможности, но не избра правилното решение и при двете ситуации. Берое опита да затрудни столичани с няколко центрирания, но в крайна сметка завърши без точен удар и закономерно загуби в Стара Загора. Отборът продължава да търси първата си победа под ръководството на Киров, за когото това бе второ последователно поражение след идването му начело на заралии. Съставът е десети в класирането с 11 точки. Левски е седми с 21 пункта, като записа седма суха мрежа от началото на сезона – единствените два случая, в които не успя да го стори, загуби от ЦСКА 1948 и Локомотив София. Мъри и компания са на пет точки от върха, окупиран от ЦСКА 1948, но и с три мача по-малко от „армейците“. В следващия кръг „сините“ приемат Ботев Пд, като Сектор А ще бъде затворен за фенове след днешното решение на Апелативната комисия към Българския футболен съюз, докато Берое гостува на Пирин Благоевград.