Историческо класиране за България на Световното първенство по биатлон! Владимир Илиев спечели сребърен медал в индивидуалната дисциплина на 20 километра в Йостерсунд (Швеция). Той бе почти безупречен в стрелбата, допускайки само една грешка от 20 изстрела. След тежкия и колеблив сезон с противоречиви резултати в Световната купа Илиев, който след няколко дни ще навърши 32 години, постигна върха в кариерата си. Това се случва две години след като спечели първата европейска титла за България в мъжкия биатлон. До днес най-добрият български резултат при мъжете на Световно първенство имаше Владимир Величков, който се класира на пета позиция в спринта на шампионата през 1982 г. в Минск. Няколко години по-късно Величков дублира 5-ата си позиция и на Световното първенство в Руполдинг (Германия) през 1985 г. „Беше тежко, но дадох всичко от себе си“, сподели шампионът Владимир Илиев веднага след победата.