Канада победи с 4:0 Ямайка и кръг преди края на квалификациите в зона КОНКАКАФ си осигури класиране на Световното първенство в Катар, което означава, че тимът ще участва на Мондиал за първи път от 36 години. Шейл Ларин откри в 13-ата минута, а Таджън Бюканън удвои до края на полувремето. В края на срещата Джуниър Хойлет и автогол на Адриан Мариапа оформиха крайното 4:0. Цял мач за "кленовите листа" записа бившият страж на Лудогорец Милан Борян. Канадците имат актив от 28 точки и със сигурност си гарантират място сред първите 3 отбора, което гарантира място на първенството в Катар. САЩ и Мексико заемат втора и трета позиция, но все още не са си осигурили визи. Американците разгромиха с 5:1 Панама, след като хеттрик реализира Кристиан Пулишич. За гостите не игра защитникът на Левски Хосе Кордоба. Мексико стигна до успех с 1:0 при гостуването си на Хондурас. Коста Рика спечели с 2:1 визитата си на Ел Салвадор и си осигури поне четвъртото място, даващо право на бараж. През 1986 година Канада дебютира на световни финали, като останаха последни в група с Франция, СССР и Унгария.