19-годишният Карлос Алкарас спечели битката между двете големи млади звезди на тура, след като победи италианеца Яник Синер 6:3, 6:7(7), 6:7(0), 7:5, 6:3 в последния полуфинал от мъжката схема на US Open. Във втория мач от вечерната сесия на корт "Аттър Аш" двукратният шампион от Sofia Open и испанецът напълно оправдаха очакванията и показаха тенис на най-високо ниво, като Карлос отрази един мачбол на начален удар на съперника в четвъртата част, преди да стигне до успеха след 5 часа и 15 минути игра, което е най-късният завършек на среща в историята на турнира - 02:46 часа през нощта местно време. В първия сет Алкарас бе по-агресивен и се възползва от колебанията на съперника си на сервис, за да стигне до три пробива и да поведе в резултата. Във втората част двамата си размениха по един брейк, преди да стигнат до тайбрек, който бе много оспорван, но в крайна сметка Синер се наложи с 9:7, за да изравни. В третия след общо четири пробива отново се стигна до тайбрек, в който Яник доминираше и не даде точка на опонента си. В четвъртата част Синер бе по-агресивен и на два пъти повеждаше с пробив, като при 5:4 сервираше за място на 1/2-финалите и имаше мачбол, ала не успя да го реализира, след което Алкарас взе три поредни гейма и вкара сблъсъка в пети решителен сет. В него отново Синер нанесе първия удар и поведе с брейк, но испанецът показа характер и класа, за да стигне до обрат и да се класира за първия си полуфинал в турнирите от Големия шлем.

Испанецът, който през сезона има победа над Рафаел Надал и Новак Джокович, завърши двубоя с 58 печеливши удара срещу 38 непредизвикани грешки, докато Синер реализира 61 уинъра и допусна 63 грешки. Тийнейджърът успя да грабне подаването на опонента си цели 11 пъти, което бе ключово за успеха. На полуфиналите Карлос Алкарас ще спори с последния останал американец в схемата Франсис Тиафо, който победи Андрей Рубльов от Русия в три сета.