Карл-Антъни Таунс постави клубен рекорд за Минесота, след като вкара 60 точки при победата над Сан Антонио със 149:139. Резултатът на Таунс го прави и рекордьор за сезона в НБА, тъй като няма друг до момента, който да е достигнал тази кота от точки в една среща. Той отбеляза 19 от 31 изстрела от игра, също така взе 17 борби и подобри предишното си най-добро постижение, което бе 56 пункта срещу Aтланта на 28 март 2018-а година. За този сезон рекордьорите бяха ЛеБрон Джеймс от Лейкърс и Трей Йънг от Атланта Хоукс с по 56. Героят на деня за Mинесота вкара тройка 1:39 минути преди края, за да оформи личния си резултат, малко след като при един точно изпълнен наказателен удар бе направил 57.  Така стана първият играч в НБА с 60 точки и 17 борби от Шакил О’Нийл, който на 6-и март 2000-та година имаше срещу името си 61 точки и 23 борби за Лейкърс. Това е и втора загуба за Сан Антонио, след като наставникът им Грег Попович направи рекордната в кариерата си 1336-а победа. Спърс също така са със 7 поражения в последните си 9 мача, както и 7 поредни у дома - най-дългата им негативна серия през сезона. За тях Келдън Джонсън бе най-резултатен с 34 точки, а Деджонти Мъри добави 30 и 12 асистенции. Лони Уокър Четвърти остана с 22. С тази победа Минесота заема седми място на Запад с 40 победи и 30 загуби, а Сан Aнтонио е 12-ти с 26/43. Голдън Стейт надви у дома Вашингтон със 126:112. Стеф Къри отбеляза 47 точки на 34-ия си рожден ден, а Дреймънд Грийн се върна на терена след 29 пропуснати мача. Къри се разписа 16 пъти от 25 опита от стандартна игрова позиция, добави 7 тройки, за да може тимът му да прекъсне серията от 3 поредни поражения от този съперник. Клей Томпсън и Джордан Пуул добавиха по 20 пункта всеки. Грийн, който не играеше заради травма на диск в долната част на гръбнака, завърши двубоя с 6 точки, 7 борби и 6 асистенции за 20 минути на полето. Кристапс Поржингис отговори с 25 за гостите, а Кенатавиъс Колдуел-Поуп с 19 при петата им поредна загуба. Голдън Стейт има 54/14 и е веднага след Финикс в Тихоокеанската дивизия, докато Вашингтон е 12-и на Изток. Денвър Нъгетс постигна много важен успех при визитата си на Филаделфия – 114:110 и така остава за момента на второ място в Северозападната дивизия. Никола Йокич бе герой за своите с 22 точки и 13 борби и така спечели личния дуел с Джоел Ембийд от домакините. Той завърши с 34 точки, но пък падна много лошо 3:13 преди края, когато Джеф Грийн при атака към коша го блъсна неочаквано и Ембийд се строполи на опашната си кост. Все пак успя да се изправи на собствен ход, а Грийн получи наказание. След това Ембийд вкара от наказателната линия един от двата фаула. Новобранецът в отбора на Денвър Боунс Хайланд открадна шоуто накрая от гигантите в мача, след като вкара четвъртата си тройка в четвъртия период за 110:108 и изведе своите напред със 110:108. Младокът завърши с 21 точки. Денвър върви плътно след Юта в Северозападната дивизия с 41/28, а Филаделфия води в Атлантическата със съотношение 41/26. В друг мач с тежко значение за челото на класирането Милуоки Бъкс напомни за миналогодишните си подвизи и удари Юта със 117:111. Янис Адетокумбо вкара 30 точки и взе 14 борби, но основната му заслуга беше в последните секунди, когато се изкова победата. Бъкс са на върха в Централната дивизия с 43/26, докато Юта води в Северозападната с 42/26. Джейрю Холидей вкара 29 точки и подаде за 7 асистенции, а Крис Мидълтън приключи с 23 пункта за победителите.. Бруук Лопес се завърна в игра за Милуоки, след като пропусна 67 мача заради тежка травма в гърба. Донован Мичъл c 29 точки и 8 асистенции беше най-добър за Юта, Майk Конли прибави 29 също така и 7 подавания, а Руди Гоберт остана с 18 точки и 14 борби.