Колорадо се класира за плейофите след два гола на Натан Маккинън при успеха с 6:4 над Питсбърг. Това е петият пореден плейоф за тима, който първи в НХЛ стигна до 50 победи през сезона. Джей Ти Комфър отбеляза, както и Дарън Хелм, Джош Мансън и Артури Лехконен. Дарси Кумпер направи 41 спасявания. Браян Ръст, Еван Родригес, Джейк Гюнцел и Майк Матесон бяха голмайсторите на "пингвините". Виктор Олофсон записа гол и асистенция в третата част при успеха на Бъфало над Каролина. Джеф Скинър, Кейси Мителщад и Дилан Коузънс също вкараха за победата с 4:2. Нино Нидеррайтер се отчете с гол и асистенция за Каролина, Йеспер Фаст също отбеляза, а Фредерик Андерсен спаси 18 шайби. Джонатан Юбердо вкара втория си гол в двубоя в продължението и помогна с още 3 аситенции при успеха на Флорида над Торонто. Сам Рейнхарт вкара два гола, Александър Барков се отчете с гол и 3 асистенции, Клод Жиру вкара първото си попадение за Флорида. Точен бе и Радко Гудас. Мичел Марнър завърши с два гола и голов пас, Джон Таварес, Джейк Мъзин, Колин Блекуел и Вилиам Ниландер бяха точни за Торонто. Конър Макдейвид се разписа 31 секунди след началото на продължението при успеха на Едмънтън над Сан Хосе с 2:1. Преди това Райън Нъджент-Хопкинс бе изравнил за тима, за да прати двубоя в продължение. Томас Хертър бе дал аванс на Сан Хосе в първата част. Първият хеттрик в кариерата на Райън Йохансен помогна за победата на Нешвил над Минесота. Роман Жози и Филип Томазино записаха по гол и 2 асистенции, Мат Дюшене също бе точен за успеха, а Джууси Сорос направи 47 спасявания. Манс Дзукарело и Кирил Капризов записаха по гол и асистенция за Минесота, Марк-Андре Фльори спаси 27 шута. Джъстин Данфорт изведе Кълъмбъс напред при победата над Филаделфия. Шон Кърали вкара на празна врата в края на мача за 4:2. Другите голове бяха дело на Ноа Кейтс и Джеймс ван Римсдик. Артеми Панарин преодоля два пъти вратаря още в първата част за успеха на Ню Йорк Рейнджърс над Ню Джърси. Крис Крайдър вкара 47-ия си гол за сезона. Йегор Шарангович отбеляза единственото попадение на Ню Джърси. Остин Уотсън вкара два пъти, а Отава заби 3 гола в третата част при успеха над Монреал. Тим Щуцъл, Брейди Ткачук, Дрейк Батърсън и Колин Уайт също отбелязаха за победата. Антон Форсберг спаси 27 удара. Джъстин Барон вкара първия си гол за Монреал в първия си мач. Брендън Галахър и Коул Кофилд също бяха точни. Радек Факса вкара победното пападение за Далас срещу Ню Йорк. Мариан Студенич и Тайлър Сегуин също отбелязаха, Джейк Ойтингер направи 19 спасявания. Жан-Габриел Паго и Брок Нелсън вкараха за Айлъндърс. Якуб Врана записа гол и асистенция, Алекс Неделкович направи рекордните си за сезона 47 спасявания при победата на Детройт над Бостън. Това сложи край на серията от 6 поредни загуби на Детройт, както и на трите поредни успеха на Бостън. Дилан Ларкин, Микаел Расмусен, Филип Задина и Сан Гагнър също вкараха. Головете на Бостън бяха дело на Ерик Хаула, Брендън Карло и Патрис Бержерон.